Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Zsíros, pattanásos bőröm van....

TheDora12 kérdése:

Zsíros, pattanásos bőröm van. HELP! (? ) 15/L

Figyelt kérdés
Zsíros pattanásos bőrre valamilyen krémet,tonikot ill. ápolási módot tudtok ajánlani?

2014. júl. 24. 13:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Kenheted, de nem ezen fog múlni. A hormonjaid termelik a pattanásokat. Amivel tudsz segíteni, hogy változtatsz az étkezéseden (ki kell deríteni, mi az, ami nem jó a szervezetednek... van akinkél a csoki, vagy csak szimplán a cukros ételek, nekem a chipsek és a túlzott szénhidrátbevitel hozza ki), valalmint kezdj el komolyan mozogni. Futás, úszás, bármi, amit szeretsz és jól átmozgat.


Nem elkeseríteni akarlak, de én 12 éves korom óta küzdök pattanásokkal és már 37 vagyok... no comment.

Én már kipróbáltam mindent, ami krém és külsőleg segít. Belülről kell változtatni. Nekem is akkor sikerül, ha odafigyelek... ha elhanyagolom a mozgást és a táplálkozást, akkor kenhetem a világ legdrágább krémével, az sem segít. :)

2014. júl. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Akneroxid gél + mellé hidratáló krém, mivel nagyon szárítja a bőrt.
2014. júl. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
egy jó bőrgyógyász, lehetőleg nő...
2014. júl. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem is nagyon zsíros, pattanásra hajlamos bőröm van, pedig 24 elmúltam. Nálam az alábbi rutinnal babapopsi bőröm van és csak pár havonta jön elő egy kisebb, de az se sokáig húzza, 1-2 napig max.


Mivel mitesszeresedésre is hajlamos vagyok, ezért mindig olyan arctisztítóm van, ami enyhén dörzsölős, vagyis nem sima krém hanem pl vannak benne apróbb gyöngyök vagy habkő vagy ilyesmi és szalicilsav! (szárítja a pattanást), utána tonik, ez mindegy milyen, legtöbbször illat alapján választok vagy az arctisztítóhoz valót, és hidratáló krém! Ez az egyik legfontosabb. Ha megkínzod a bőröd az arctisztítóval és aztán nem hidratálsz arra készteted a bőröd, hogy még zsírosabbá váljon. Nekem van külön esti és nappali szintén mindkettő szalicilsavval. Most pl a dm saját márkását használom. Teljesen jó és olcsó is volt, 50 ml 899. 3-4 hónapig is elég 1-1 tubus (vagy lehet tovább is, csak most párom is rájár), mert csak egy borsónyi kell így nyáron, télen szoktam 2 borsónyit használni, mert olyankor alapból szárazabb a bőröm egy picit a hideg miatt plusz a fűtés miatt.


Arctisztító-tonik-hidratáló menetet minden este megcsinálom, reggel néha csak tonik plusz hidratálót ha nem érzem koszosnak vagy zsírosnak a bőröm (máshogy izzad az ember télen meg nyáron éjszaka így változik az érzet is reggel)


Ha kijön egy pattanás és nem rögtön hófehér vagy sárga (szóval még csak látszik, hogy ott lesz és piros és fáj) akkor simán csak 1-2 teafa olajat dörzsölök bele és másnapra elmúlik vagy kisebb lesz, olyankor ismétlek, ha fehér akkor kinyomom és utána dörzsölöm bele a teafa olajat (mondjuk én ki tudom rendesen nyomni, ha te nem tudod akkor nem próbálkozz vele! A fehéret is kitakarítja a teafa olaj)


Így manapság azon kívül, hogy napvégére csillog a fejem senki nem mondaná meg, hogy kiskamasz bőröm van, pedig ha kihagyom a rutin 2-3 napig, akkor úgy nézek ki, mint 14 éves koromban és hót ragya a fejem. Menszesz előtt különösen figyelnem kell a rutinra, mert akkor alapból hajlamosabb pattanást termelni a szervezetem plusz ahogy már írták az étkezés se mindegy. Én elég sok vizet iszok 2-3 liter naponta (ez magamhoz képest sok, régebben fél litert ittam), ez is sokat használt szerintem, illetve hogy kevesebb fűszeres kaját eszek és zsírosat kb egyáltalán nem. Főzéshez minimális olajat használok vagy ha tehetem elhagyom. Sok olyan zöldséget eszünk, ami tisztító vagy méregtelenítő ja és félévente 1-2 hétig méregtelenítő teát is szoktam inni, de csak amikor ráérek és otthon töltöm az időm nagyrészét, mert volt már olyan, hogy a wc mellől alig tudtam mozdulni.. :S

2014. júl. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a segítséget..aranyosak vagytok :-)
2014. júl. 24. 16:29
 6/7 anonim ***** válasza:

Én bőrgyógyásznál voltam, de nekem nem krémeket írt fel, hanem gyógyszert. És ez hatott is, hála az égnek. Az igaz, hogy fél évig kellett szedni mire elmúltak a pattanásaim. Emellett tonikkal tisztítottam az arcom, az AVON-ból rendeltem krémet a pattanásokra.


A gyógyszer kicsit drága (körülbelül 6000 Ft). Mellékhatása is van sajnos, de csak annyi, hogy száraz lesz tőle a bőröd. 30 kapszula van benne, egy hónapig elég. A dokim azt mondta, hogy csak addig kell szednem, amíg el nem múlnak a pattanások és a zsíros bőr. Mikor abbahagytam a szedését, újra pattanásos lettem. Szóval én rendszeresen szedem.

2014. júl. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
[link] számomra ezek váltak be!
2014. dec. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!