Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Károsodik, roncsolódik a bőr,...

Károsodik, roncsolódik a bőr, ha folyamatosan nagy hőnek van kitéve?

Figyelt kérdés

2 éve dolgozok kemence előtt, és sajnos folyamatosan alapozó van rajtam, mert nagyon csúnyán pattanásos volt a bőröm. Időközben megtaláltam a probléma okát, és bár hosszú hónapokat vett igénybe, de végül letisztultak a gyulladások. Akkor már nem használtam alapozót, de észrevettem hogy a bőröm pettyhüdt bizonyos helyeken, elszineződés imitt amott... nem sima mint előtte. Ezer elméletem volt hogy miért lett ilyen, de csak most döbbentem rá, hogy a folyamatos hő is trauma a bőrömnek, nem pedig ha alapozó is van rajta.


Mit gondoltok? helyre lehet ezt hozni még? Sok jót olvastam a gyümölcssavas kúráról. Van Valakinek tapasztalata?


2014. aug. 7. 21:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen,lehet tőle.Kozmetikusnál van UH mélyebbre tudja bejuttatni a hatóanyagokat is.
2014. aug. 8. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Igen, ősszel megyek hámlasztásra, a kozmetikusnak van ultrahangos készüléke is. Remélem hogy helyre lehet hozni :( Bár mindenki azt mondja hogy nem látják miről beszélek, de én látom. Egysrészt magán mindent jobban észrevesz az ember, másrészt én tudom milyen volt előtte és milyen most.
2014. aug. 8. 10:39
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen roncsolódik. Egyrészt az alapozó "beleégett" a bőrödbe, másrészt a nagy hő hatására a bőr kiszárad, mert vizet veszít.

Hetente egyszer (max kétszer) kend be az arcod citromlével, illetve vegyél E vitamin kapszulát, szúrd ki és a benne lévő olajat keverd az éjszakai arckrémedbe.

És igyál rengeteg vizet!

2014. aug. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Tehát az nem csak Uv sugárzás hatására történhet, hogy beleég az alapozó? Igazság szerint már túl vagyok egy gyümölcssavas kúrán, de nem segített sokat, csak valamicskét... nem tudom hogy lenne e értelme egy újabb kúrának, javítaná e tovább a helyzetet... Bízom benne, mindenesetre.

Köszönöm a választ!

2014. aug. 9. 19:38
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem csak UV sugárzással ég bele a bőrbe, hisz' a hőtől a pórusaid kitágulnak és az alapozóban lévő kőolajszármazékok, szintetikus adalékanyagok, illatanyagok meg a színezékek szépen belevándorolnak a bőrödbe. :(

Ha megnézed, miket bele nem kevernek egy alapozóba, rosszul leszel.

Az E vitaminos dolgot tényleg próbáld ki, nagyon jó :)

2014. aug. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Rendben, mindenképp :)) Drogériában kapható?

Egyébként igen, épp mostanában néztem meg hogy miket bele nem kevernek az alapozókba :( De ha már egyszer megtörtént a baj, akkor gondolod hogy valahogy kikopik a festék onnan? Mint ahogy a tetoválások is kikopnak idővel (amiket nem az irhába juttatnak). Gondolom, hogy nem jutottak le egészen az irháig a festékanyagok (hiszen akkor nem kellene tűvel végezni a tetoválásokat sem), bár akkor nem értem hogy egy 8 alkalomból álló gyümölcssavas hámlasztás miért nem tüntette el a foltot :(

2014. aug. 9. 20:10
 7/8 A kérdező kommentje:
És még egy megnyugtató gondolat: sok helyen olvastam, hogy az idegen anyagot a bőr sejtjei elkezdik érzékelni, lebontják és kilöki magából a bőr.
2014. aug. 9. 20:12
 8/8 anonim ***** válasza:

Patikában kapható :) Én ezt szoktam venni:

[link]

A 100 mg-mosat elég megvenni, nem kell 400-asat, mert a 100-asból egyszerre kinyomod az összes olajat. Minden nap nem kell használni, mert tömény, 3-naponta szoktam.

Azt sajnos nem tudom, mennyire igaz, hogy "kilöki a szervezet".

2014. aug. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!