Alapozó vs puder?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni hogy szerintetek melyik tömiti jobbanl a bört az alapozó vagy a puder? Es ha egyszerre használom akkor nagyon szép tőle a bőröm de attol tartok hogy hosszu távon nem jo:/ vélemény?:)

2014. aug. 15. 10:04
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
Mindkettő rossz, ha annyira félsz, hogy eltömíti a pórusaidat, akkor inkább ne használj semmit.
2014. aug. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
33%

Attól függ, milyet használsz és hol élsz.


Én Bp-en lakom, a belvárosban, sokat járkálok ide-oda, rajtam mindig van alapozó, mert így nem lesz mocskos a bőröm. És olyan alapozóm és korrektorom van, amelyek ápolják a bőrt és fertőtlenítenek. Ezenkívül napi kétszer lekenem alkohollal (Spiritus) az arcom problémás részeit.


Igyekszem a szervezetembe is bevinni normális alkoholból eleget egy héten, hogy addig se zavarjanak a bőrhibáim, haha:))


Szóval jó alapanyagú dolgokkal nyugodtan kend magad;)


27N

2014. aug. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
használj BB vagy CC krémet, azok nem annyira károsak a bőrödre:)
2014. aug. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

nehogy elfogadd a tanácsomat, amit az összes bőrgyógyász is mond, inkább pontozzátok le 0%-ra!!! vagy még lentebb! nincs mínusz?:( de káááár.:D


egy tapasztalatlan tini, ja nem, egy felnőtt:)

2014. aug. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mindkettő rossz, együtt meg főleg. Festékréteg, amitől nem tud rendesen szellőzni az ember bőre, ráadásul ezek szárítanak. Sokan mondják, hogy "minőséget kell venni", de attól még mindegyikben ott vannak a kőolajszármazékok meg a vegyi vackok.

Ha természetes alapanyagú színezett hidratálót használsz, akkor egyrészt abban van fizikai fényvédő (titán-dioxid, ez nem szívódik fel, mint a vegyi fényvédők), másrészt táplálják a bőrt, mivel tulajdonképpen krémek, amik pigmentekkel vannak megszínezve. Plusz igyál sok vizet, hogy a bőröd belülről hidratáld.

2014. aug. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nagyon meg kell nezni az osszetevoket (pl kremmanian), hogy elkeruld azokat a termekeket, amik komedogen vagy allergen dolgokat tartalmaznak. Nekem evekbe kerult, mire rajottem, hogy mi tomiti el a boromet es mi okoz pattanasokat. En pl mindig ragyas leszek hosszu tavon azoktol az alapozoktol-puderektol, amik parabent, myristate-et tartalmaznak. Valamiert imadjak a parabenekkel telenyomni az osszes kozmetikumot.


Nekem kombinalt, vizhianyos, pattanasokra hajlamos boom van, szemely szerint a Clinique Anti-blemish alapozoja es egy Essence-es feher (atlatszo) mattito puder most a befuto, melle szem ala es a kritikus pontokra Catrice camouflage korrektorral. Ezektol nincs semmi bajom, akar alapozo nelkul is szep a borom, de szeretem, ha smink van rajtam, sokkal szebbnek latom magam.

Este mindig alaposan le kell tisztitani es hidratalni a bort.

2014. aug. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Eddig csak alapozót használram most inkább mattito hatásértvettem pudert is. Persze mmindegyiket
2014. aug. 16. 19:40
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Eddig csak alapozót használram most inkább mattito hatásért vettem pudert is. Persze mmindegyiket csak mértékkel használom, inkább csak az egységes hatásért nem pedig a pattanasok elfedeseert. Az alapozom nagyon bevalt szepen fed( pedig nem a legdrágább fajta) és egyáltalán nem tomiti el a borom :) a pudertol meg kicsi tartok de remélem beválik:)
2014. aug. 16. 19:45
 9/9 anonim ***** válasza:
csak tévhit, hogy eltömíti, valójában ezek a mai alapozók hidratálnak és védenek a kosztól:)
2014. aug. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!