Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Jó-e a szódabikarbóna a szőke...

Jó-e a szódabikarbóna a szőke haj besárgulása ellen? Ti mostok hajat szódabikarbónával? Miket tapasztaltatok? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Gyönyörű ombrét festettem és próbálok vigyázni a szőkére, mert hajlamos egy idő után besárgulni. Van Schauma szőke samponom, de szeretném a hajmosást szódabikarbónás vízzel, majd ecetes öblítéssel megoldani. Szerintetek a szódabikarbóna vagy az ecet jó a sárga hatás ellen, vagy ezt kiegészítve használjam a hajvégeken a szőkesampont ugyanúgy?


Azt is megkérdezném, hogy nektek bevált a szódabikarbónás hajmosás? Nekem vékonyszálú, gyorsan zsírosódó hajam van egyébként.

Köszönöm a válaszokat. :)



2014. szept. 8. 13:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Inkább hamvasító folyadékot használj, a samponnál jobb is, tartósabb is.
2014. szept. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szőkítés után mindenképpen kell pasztellizálni, hiszem ez adja a haj színét. Egy jó színező simán kitart a következő hajfestésig, nem kell trükközni mindenféle házi praktikával.
2014. szept. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Utolsó, nem tudom, mit jelent az, hogy pasztellizálni, de a szódabikarbónás hajmosást + ecetes öblítést nem csak a szín megőrzése miatt, hanem a fejbőröm és a hajam egészsége és szépsége érdekében is csinálom. A kérdés az volt, hogy ez beválik-e a szőke elszíneződése ellen is.

Egyébként külföldi oldalak egyöntetűen ajánlják rá, úgyhogy már bátran használom.

2014. szept. 11. 14:52
 4/5 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok megint. Pasztellizálásnak hívják azt, amikor a kiszőkített hajnak megadjuk a tulajdonképpeni árnyalatot. Mivel a szőkítés csak előkészítése a hajnak és nem festése, ezután muszáj valamit rátenni: ez lehet festék a leggyengébb oxidálószerrel, vagy sima szőke színező.

A szódabikarbónát van, aki a festék leszedésére használja.

2014. szept. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Konkrétan szőke festékkel festette a fodrász. Most egy samponszappant használok és ecetes vízzel öblítek. Néha a végeket átmosom szőkítő samponnal.
2014. okt. 1. 10:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!