Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Sehogy sem múlnak el a pattaná...

Sehogy sem múlnak el a pattanásaim. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Már mondták itt páran a szappanos megoldást de nekem még több kicsi pattanás jött ki az arcomon. A tonic nem csípi tehát nem használ semmit és a különféle arctisztítók a kicsi pattanásikat nem szedi le. Segítsetek kérlek. Akár milyen trükköket is tudtok vagy kenőcsöt vagy pakolást csináltok magatoknak és használ írjátok le a receptet légyszii.

Előre is köszi!



2014. szept. 26. 20:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Ne egyél csokoládét sem olyan ételt amiben mogyoró van. Minden 2 órában mosd meg az arcod meleg majd hideg vizel. Próbáld ki.
2014. szept. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én már mindent kipróbáltam, ami létezik, többször voltam bőrgyógyásznál is, de csak egy valami segített (vagyis segít, nemrég kezdtem el és csodálatos az eredmény), az acne.org-ról rendelhető The regimen nevű csomag. Elég drága, de nekem megérte, még csak 3 hete használom, de már most alig jön ki 1-2 mitesszer, pattanás pedig már abszolút nem.
2014. szept. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egészséges életmód/étrend. A tonik meg nem akkor segít ha csíp. Ami csíp abban alkohol van, ami nem túl jó a bőrnek.

Bioboltban nézelődj ha arcápolókat keresel. Ha durván gyulladt pattanásos vagy akkor pedig keress egy jó magán bőrgyógyászt.

2014. szept. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha csak tonicot használsz, attól csak rosszabb lesz, mert az összehúzza a pórusokat, és benne marad a "kosz". Előtte használj arclemosót (nekem az jött be, amiben salicilsav van, avonos, sárga-fehér tubusban van), bőrradírt (nekem két fajta van, egy nagyon gyengéd, amit minden nap használok, meg gy erősebb, amit hetente egyszer), és utána tonic, ami összehúzza a pórusokat, hogy ne menjen bele semmit, és mivel előtte kitisztítottad őket, ezért nem marad benne.


A tonic meg csak akkor csíp, ha sebes az arcod. Én régen ha elkapartam valamit, és sebes lett, akkor ha otthon voltam, tettem az arcomra apukám arcszeszéből, csípett mint az állat, de hamarabb elmúlt.


Remélem sikerül elmulasztani őket :D

2014. szept. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A kialvatlanság és az össze-vissza étkezés szaporítja a pattanásokat. Ezek elkerülésével részben megelőzhetőek. Ennyi a saját megfigyelésem.


A meglévő pattanásokkal kb. semmit sem lehet csinálni, a sok csodaszer nem ér semmit. Pont annyit érnek, mint kopaszodó férfire a hajnövesztő szer. Van rá iparág, mert lesz rá ember, aki megveszi. (Ha bármelyik is használna, akkor nyilván nem lennének pattanásos emberek, de itt a 21. század, és ugyanúgy vannak...)


Kend be bőrszínű kenőccsel, legalább a pirosasság nem látszik.

2014. szept. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépem a válaszokat! :) és valahogy eddig is sejtettem hogy a "mogyoróallergiám" van. xd
2014. szept. 27. 18:12
 7/8 anonim ***** válasza:
bocsi, tudom egy kicsit késői a válaszom, de hozzá akarok fűzni valamit az első válaszoló válaszához! nagyon fontos, hogy ne vidd túlzásba az arcmosást se, mert beindítja még jobban a faggyúmirigyeket, és még több pattanás lesz tőle! én a napi kettőt ajánlom! :)
2014. szept. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi.:)
2014. okt. 2. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!