Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Fogamzásgátló tabletta pattaná...

Fogamzásgátló tabletta pattanások ellen? Érdemes?

Figyelt kérdés
24 éves lány vagyok és már nagyon zavar, hogy olyan a bőröm, mnt egy tininek. odafigyelek a bőrápolásra, táplálkozásra stb, mégis tele vagyok pattanással. tudtommal nincs semmilyen betegségem, belső problémám, egyszerűen ilyen típus vagyok sajnos. van olyan, aki hasonló cipőben jár/járt és a fogamzásgátló rendbehozta a bőrét? tapasztalatok? amúgyis aktuális a dolog, mert kialakulóban van egy komolyabb kapcsolatom, de külön említsem az orvosnak, hogy olyat írjon fel, amitől szebb lesz a bőröm? tényleg segíthet?

2014. okt. 3. 06:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak azért, hogy szebb legyen a bőröd, akkor ne. A komoly kapcsolat miatt igen, de külön az orvos nem tud olyat írni, amitől szebb lesz a bőröd, csak felír egyet, amiről úgy gondolja, hogy neked megfelelő lesz, aztán vagy beválik erre a problémára is, vagy nem. Ha nem, akkor kérhetsz másik gyógyszert.


Nekem először nagyon csúnya, pattanásos lett tőle a bőröm, holott soha nem voltam ilyen típus, aztán váltottam gyógyszert, attól eltűntek. Ahogy abbahagytam nagyon pattanásos lettem, most már kezd visszaálni valamennyire a szervezetem.

2014. okt. 3. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem is pattanásos volt, bár amikor a tablettát kaptam, akkor már szépen alakult a helyzet (ahhoz képest ami előtte volt:D). Amikor felírta a fogamzásgátlót az orvos, akkor azt mondta, olyat ír fel, ami jó az arcomra is. Dienille-t kaptam és tényleg szép az arcom (persze neked olyat fog felírni, ami a laborod alapján megfelelő). Így is van persze pattanásom, de sokszor az is előfordul, hogy egy darab sincs. Ja és a mitesszereken nem segít :D De összességében én is csak akkor kezdeném el szedni, ha a kapcsolatom igényelné, nem az arcom.
2014. okt. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én többféle fogamzásgátlót is szedtem, és egyáltalán nem befolyásolta. Viszont egyszer antibiotikumot kaptam felfázásra, és attól teljesen elmúltak. Pedig nem csak sima kis pattanások voltak, hanem gyógyulni nem akaró bazi sebek az arcomon és a fejbőrömön is. A fejemen kis kopasz pöttyök is maradtak utána, de már kinőtt ott is a haj, miután elmúlt az antibiotikumtól.

Nem tudom, mi volt benne, ami segített, de hogy előtte semmi más nem befolyásolta, az tuti. Bőrgyógyásznál voltál?

2014. okt. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudod semmilyen betegséged nincs-és ezt kivizsgáltattad már?

Pl pajzsmirigy is okozhatja ezt.

2014. okt. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%

Én totál fogamzásgátló-ellenes vagyok, még amiatt se szedem, amire való, nemhogy bőrproblémákra.

Bőrproblémákra a legjobb a megfelelő táplálkozás. Próbáld meg elhagyni a tejterméket. Az esetek kb 75%-ában az okozza a pattanásokat. Ha úgy is van, próbáld ki a paleót. Nekem anno a paleótól teljesen elmúltak a pattanások.

2014. okt. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
46%

NE!

A kapcsolat sem indok arra, hogy tönkretedd a szervezeted.

2014. okt. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan, hogy pattanásos típus valaki. Ezt valami okozza és ha teljesen egészségesen élsz, kizártad a kajákat amik okozhatják, tej, fűszer, cukor, stb, akkor valószínűleg valami betegség lesz a háttérben. Lehet sokminden, gyulladás, ciszta, rossz fog, hormongond, stb. A fogamzásgátló nem oldja meg ezeket. Menj kivizsgálásra.
2014. okt. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Vannak olyan típus tabletták, amelyek általában segítenek a pattanásokon is. De nem árt tudni, hogy a nők jelentős részénél az abbahagyás után még fokozottabban tér vissza a probléma. Sokszor olyan nők is kirügyeznek a tabi abbahagyása után, akiknek előtte sose volt egy darab se.
2014. okt. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
ne tedd tönkre magad a tabival : ( ha segít is, miután elhagyod, még rosszabb lehet a bőröd (tapasztalat). ha nincs betegséged, akkor a kozmetikumokkal azért leeht javítani a helyzeten. milyen lemosód, hidratálót, alapozót használsz?
2014. okt. 5. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!