Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Van olyan barna hajfesték,...

Van olyan barna hajfesték, amitől tényleg arany fényű lesz a haj, és nem vörös?

Figyelt kérdés
2014. okt. 9. 12:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Én kb. 10 éven keresztül szerettem volna barna lenni, vörös nélkül, szerintem az összes bolti hajfestéket kipróbáltam. Ha mindig bevorosodik az a hajad miatt van, sok benne a vörös pigment. Szóval úgy gondoltam ha már mindig vörös, akkor legalább befestem természetes hajfestekkel, az legalább kíméli a hajat, így talaltam rá a khadi világosbarna hajfestekre. És hihetetlen, de ezzel az egyetlen hajfestekkel lesz aranybarna, semmi vvörös árnyalat nincs a hajamban.
2014. okt. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Előzőnek biztosan igaza van, csakhogy nyilvánvaló oka van a különbségnek.

A hajfestékek úgy működnek, hogy a haj saját pigmentjeit lebontják és a saját pigmentjeik épülnek be a hajba. Minél világosabb a festék, annál több pigment bomlik le a hajunkban. Még a barnák esetében is tűnik el, és mindig a fekete-barna először, tehát amikor a hajfesték kopik, a vöröses pigmentek fognak látszani csak.

A Khadi henna, tehát színező. Nem bont le egy darab pigmentet sem a hajban, hanem azokhoz hozzáadódik úgy, hogy a haj külső részén megtapad. Ezért nem lesz vöröses a haj tőle.

2014. okt. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nekem a hamvasszőke hajamban nincs túl sok vörös pigment, mikor melíroztattam régen, és le lett szívva, szinte rögtön sárga majd vajszínű lett, nem volt rezes fázis. Szóval a vörös a festékkel került bele, amit megértek, mert a barna tartalmaz valamennyi vöröset, de én mindig konkrétan vörösesbarna lettem. És elég baj, ha az aranybarna festékhez narancs mixtont adnak sárga helyett.. sőt, pirosat. Csak zöld pigmentes barna festékkel sikerült megszabadulnom a vörös fénytől, ami már félsiker, de a szívem mélyén még mindig áhítozok az arany fényre :( Ezért szeretnék egy festéket, ami tényleg arany, és nem vörös fényű, de ha nincs olyan, maradok a bevált zöld pigmentesemnél, hogy legalább vörös ne legyek.
2014. okt. 9. 16:45
 4/5 anonim ***** válasza:
2 Biztosan igazad van, számomra az az érthetetlen, hogy a henna ellenére is barna lesz a hajam, mivel a henna teljesen vörös hajszint ad. Van benne még indigó, stb., de a henna ellenére tényleg barna a hajam. Kérdező! Nekem fodrász sem tudta megcsinalni a barnat és alapból nem látszik a természetes hajamban vörös szín, a boltiakban valamiért mindig van vörös. Talán egy nagyon jó fodrászt keress, ha mindenképp kell a barna hajszin.
2014. okt. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Mostmár végre szép sötétbarna vagyok, csak annyit sajnálok, hogy nem tudtam aranyfényt elérni :(

Annyit még, hogy a hamvasbarnáktól is vörös maradtam, pedig vörös hajra azt javasolták. Hosszú kutatás után találtam meg az Alfaparf matt barna sorozatát, de a fodrászkellékesben az eladó hölgy le akart beszélni róla.. még jó, hogy nem hagytam magam, nagyon elégedett vagyok vele. Csak azt sajnálom, hogy nem tudnak készíteni egy olyan barnát, ami se nem vörös, se nem szürke (bár ahhoz se nagyon volt szerencsém).

2014. okt. 9. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!