Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit kezdjek a hajammal? SOS

Mit kezdjek a hajammal? SOS

Figyelt kérdés
Évek óta ugyan az a baj a hajammal.. hiába vasalom, szárítom be, pár perc után kicsi hajszálak göndörödnek be és mintha áram csapott volna meg, ácsingóznak felfelé.. a vége is szálkás és elég száraz. tudnátok ajánlani sampont, balzsamot esetleg valami ápoló szert?

2014. okt. 22. 19:48
 1/9 anonim válasza:
100%
A vége szerintem levan töredezve az elmondásod alapján, ha így van akkor ajánlom levágatni :) ápolásnak van ilyen hajolajak, vagy a garniel termékeket tudom ajánlani remélem tudtam segíteni :)
2014. okt. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
38%
Azért ilyen a hajad mert szarrá vasaltad és széttöredezett. Ezért állnak ki kis szálak mindenhol, ezért szálkás és ronda is az ilyen haj. Ezt nem lehet helyrehozni már, vágasd le és utána ne vasald, hanem ápold a hajad, argán olaj, tejes pakolás, stb.
2014. okt. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
egyáltalán nincs szarrá égve, kedves kommentelő. 2 hete vágattam belőle 15 cm-t, azóta maximum 2x vasaltam, a helyzet mégse változott. Amikor a fodrász megcsinálta, tökéletes volt egészen a következő mosásig. ebből adódóan kértem termékajánlásokat. nem kell egyből ráförmedni a emerre..
2014. okt. 22. 20:38
 4/9 A kérdező kommentje:
emberre*
2014. okt. 22. 20:39
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez hajtípustól is függ, meg hogy pl van-e ritkítva, mert nekem is ilyen a hajam, hogy kis bepöndörödött szálacskák állnak ki, pedig egyáltalán nem töredezett! Amikor fodrász szárítja be, akkor jól néz ki, ha én magamnak, akkor lesz ilyen "szálas". Aztán utána néztem a neten, és sok múlik a szárításon is, nem szabad szétfújni, a fodrász úgy csinálja, hogy a körkefén lévő hajra fentről, merőlegesen fúj rá a szárítóval, így a kis rövidebb szálacskákat befújja a haj alá, és így nem fognak égnek állni. Megpróbáltam én is így csinálni itthon, és tényleg sokkal jobb lett, persze nem annyira, mint mikor fodrász csinálja, de majdnem. :) Ápolásra sokan ajánlják itt az oliva-, kókusz- és argánolajat, lehet, hogy jót tennének a hajadnak ezek is. És pakolásnak nagyon jó még a Kallos Latte tejproteines hajpakolás, fodrászkellékeseknél lehet kapni. :)
2014. okt. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja, és balzsamból nekem a sárga Golf jött be leginkább. Nem csak 2-3 percet hagyom rajta (azt hiszem, ennyit ír), hanem 20-30 percet is akár. :)
2014. okt. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az őszi szünet alatt kísérletezek majd ezekkel a dolgokkal. Nagyon szépen köszönöm a tippeket :)
2014. okt. 22. 21:06
 8/9 anonim ***** válasza:

hővédő spray (loreal) kicsit rásegít a tartósságra

illetve a szálkásodás ellen érdemes a hajvégekre - a hajtőn kívül végül is szinte az egész hajra - rákenni valami hajvégápolót (alfaparf nagyon jó, csak eléggé zsírosítja a hajat, tuti ettől az olajtól hamarabb moshatod, mint szoktad)


minél hosszabb a hajad, annál kevésbé fog bekunkorodni!


én nem használok hajszárítót, hagyom megszáradni a hajam, aztán jön a hővédő és a vasalás... a végápolót már csak akkor kenem fel, ha már indulófélben vagyok.

(heti egyszer mosok hajat, száraz a hajam, sprőd, ha félhosszú, loknis göndörre is tudom csinálni!) :)

2014. okt. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

valóban be kell szárítani, mert akkor ezek a kis vékonyabb hajszálak is egyenesen száradnak be. az a baj, hogy ezek egy kis párától is hamarabb összeugranak és ettől lesz olyan "szőrös" hatása a hajnak.


én amúgy szuper megoldást találtam a karbantartására. korábban kis fényvaxot kentem rá, de pl esős időben (hiába használtam esernyőt) újra ilyen kis szőrös lett. szóval én hordok a táskámban egy körömkefét (!!!) és néha azzal átfésülöm. a körömkefe kicsi, kis helyen elfér, sűrű sörtéi pedig kilapítják ezeket a kis szőröket is. ezt tudom ajánlani!


ja és amúgy ez a fejjel lefélé borzolva szárítás a legrosszabb ilyen szempontból, nekem akkor se lesz szőrös a hajam, ha hagyom megszáradni magától, bár ezt csak nyáron szoktam.

2014. okt. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!