Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Rettenetesen csúnya az arcbőrö...

Rettenetesen csúnya az arcbőröm mit kezdjek vele? (lent)

Figyelt kérdés

Ha lehetne nem szeretnék valami méregdrága "szert"rá, csak valahogy rendbe kéne hozzam magam.

Nem tudom mi az oka pontosan, de száraz az arcbőröm,és tele vagyok apró pattanásokkal, szó szerint mindenhol, és az oldalt a halántékomnál és a szám körül meg nagyobb pirosak is vannak. A kicsik nem pirosak, de tele vagyok velük és fénynél látszanak nagyon, és borzalmasan csúnya vagyok. Alig merek magamra nézni, már nem tudom mit csináljak.

Ma suliban megijedtem magamtól, az ajakam és a szám felső széle teljesen ki volt töredezve, na meg az orrom körül is hámlik a bőröm.

Pedig sokat mosom az arcom,a tisztaságával nincs gond...és nem is eszem zsíros ételeket sokszor. Vizet viszont keveset iszok szerintem, egy nap kb 2-3 pohárral csak...

17 éves vagyok. Remélem tud valaki segíteni nekem :(


2014. okt. 27. 14:59
 1/4 A kérdező kommentje:
egyébként eddig csak akkor jöttek elő nagyon ha menstruáltam,de már elmúlt pár napja és még mindig sok van, nem értem:/
2014. okt. 27. 15:02
 2/4 anonim ***** válasza:
Garnier 3in1
2014. okt. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Eleg osszetett a problemad, mert egyreszrol szaraz, hamlo a borod, masreszrol pattanasos is.

Mindenekelott: sokkal de sokkal tobbet kene innod, es be kene vinned a szervezetedbe jo zsirokat es olajokat! Hidd el nem a zsiros etelektol lesz pattanasos az arcbor!

Probalj meg sok egeszseges, hidegen sajtojt olajat bevinni mint pl. olivaolaj nyersen a salatan, esetleg szedj omega 3 es 6 vitamint, vagy egyel zsiros tengeri halakat, ezek bizonyitottan jot tesznek a borrel, normalizaljak, egyensulyba hozzak, megszunhet a szarazsag es a pattanasok is!

De a legjobb lenne ha elmennel a haziorvoshoz aki vagy tud segiteni eletmodbeli tanacsokkal, vagy beutal a borgyogyaszatra.

Borapolas:

nem tudom sminkelsz-e.

De akar igen, akar nem, a borod minden reggel es este tisztitsd meg alaposan es hidratald. Ha sminkelsz, akkor este korongvattaval es lemosotejjel tavolitsd el a sminket es arclemoso zselevel alaposan tisztitsd le a borod. Reggel csak az arclemoso zselet hasznald.

Fontos hogy a lemosoid NORMAL borre valok legyenek, a zsiros-pattanasos borre keszultek brutalisan szaritanak, illetve irritalnak. Lemosotejnek ajanlom a Nivea sima frissito arclemoso tejet (ez a neve, a feher flakonos) zselenek pedig az Yves Rocher kammillas arclemosojat.

A krem nehezebb eset, ha ennyire problemas a borod. Nem ajanlom a drogerias termekeket, esetleg a Nivea Pure and naturalt, de a legjobb lenne egy gyogyszertari hidratalo, vagy a nagy markak kozul, vagy amit ott kevernek ki. Azok is nagyon jok.

A lenyeg hogy ne szaritsd tovabb. Heti egyszer-ketszer egy arcradir, ne tul durvan dorzsold at vele az arcod, barmelyik drogerias jo erre a celra.

Szoval: viz viz viz, akar 3 liter is egy nap, novenyi olajok es nem szarito kozmetikumok. Es orvos!!!

2014. okt. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha szappannal mosod az arcod, az szárítja, nagyon. Neutrogen visibly clear, uborkás arclemosó, jó, mert az elhalt hámsejteket szépen leradírozza, pattanäsok ellen kíváló, és nem szárítja a bőrt egyáltalán. És szerintem hidratálónak válassz vmi könnyű, nem zsíros vitaminos arckrémet. Nagyon jók pl. a Niveák, de ha megengedtheted magadnak, akkor Vichy. Vannak direkt ilyen problémákra krémjei. Árban kicsit húzós, de megéri! Remélem segítettem vmit. :)
2014. okt. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!