Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szerintetek egy 2000 fős...

Szerintetek egy 2000 fős faluban, kisvárostól 5 percre menne egy kozmetikai üzlet, pedikűr-manikűr-műkörömépítés, hennafestés, profi sminkkészítés tevékenységi körrel?

Figyelt kérdés
Tervezek egy kis üzletet hozzáépíteni a házhoz, a tanfolyamokat most fogom elkezdeni. Ez kb. minimum 1.500.000 forintos befektetéssel járna. Mi a véleményetek?
2010. jan. 27. 11:34
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Van egy kozmetikus, de elég drága, és nem is képezi magát nagyon. Szerintem nem nagyon népszerű.

A fenti tevékenységeket mind én csinálnám, tehát a kozmetikát, sminket, körmözést is. Mindenképpen alá mennék a város árainak a bevezető szakaszban, lenne törzskárya engedmény, akciók. Próbálnék persze "elszívni" vendégeket a városból.

2010. jan. 27. 12:06
 12/21 anonim ***** válasza:
hallod-e,ilyen tudatos marketing-tevékenységgel tuti sikered lesz.)
2010. jan. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Én azt javaslom, vágj bele, és nagyon-nagyon profin dolgozz, olcsón, és ami talán a legfontosabb, légy mindig nagyon kedves! Még ha hullafáradt is vagy, mosolyogj, beszélgess a vendéggel (ha látod, hogy nem igényli, akkor persze ne!). És persze mindenféle marketingtevékenység fontos. Reklámozd magad mindenhol: boltokban, oszlopokon hirdetésekkel, illetve az a legjobb reklám, ha egy vendég elégedett veled, mert ő fog téged másnak is ajánlani. Sok sikert!
2010. jan. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Ja igen, tanultam marketinget, de igazán az igény a szolgáltatásra, az ami számít.....Ezért kérdezlek Titeket, a tájékozott, internetet, fórumokat használó nők többségének fontos a testkultúra.
2010. jan. 27. 12:21
 15/21 A kérdező kommentje:
Szia 12:21-es! Igen valahogy így tervezem, és jó lenne, ha menne......Kösz a motívációt:)
2010. jan. 27. 12:23
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez tényleg azon múlik, hogy milyenek az emberek arra. Én pl egy 10ezres lakosságú városba vagyok és van 3kozmetikus. Igaz mindig időpontra kell menni és egyzsrre max2 -en vannak ott (mindegyikbe voltam már). Esetleg1-ember betéved de ők ált-ba szoliznak csak. Pedig mindegyik igényes és jó de volt olyan, hogy odaértem és unatkozott a tulaj. Persze itt az is van, hogy 20perc autózással itt van egy 15ezres falu másik irányba fél órára meg egy 25ezres. Igaz erre felé elég sok az öreg meg midnen és akik igazából járnak azok szerintem azért csak emrt közel van és nem kell annyit autózni. És ehhez képest a 2000lakos elég kevésnek tűnik. De kérdezd körbe a barátaid és ismerőseid is, hogy mit zsólnak hozzá.
2010. jan. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Szia, ez tiszta matematika, 2000 fő, ebből kb. 1300 nő. Ebből kb. max. 25%nak van erre igénye, ami kb. 300 fő, ebből aki fizetőképes 150 fő. Ennek a fele vagy megcsinálja magának, vagy máshova jár.Marad 75 fő aki szóba jöhet. MAXIMUM! Gondolkozz, megéri?
2010. jan. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, ezt honnan veszed? :):)


Mint azt írtad, hiányzik ez a szolgáltatás a falu életéből, és lenne rá kereslet, akkor miért ne vágnál bele? De én úgy csinálnám, hogy először csak házhoz mennék, és ha kialakult egy stabil törzsvendég kör, akkor ruháznék be egy szalonra. Mert mi van akkor, ha mégsem sikerül, az épületet mire használnád? Sok sikert! :D

2010. jan. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

A garázzsal együtt építenénk meg, a másik fele lenne az üzlet. Akkor lenne benne tusoló, wc, fűtés, hideg-meleg víz.

Ha nem menne, akkor fodrásznak is kiadhatnám akár, de még garzonnak is, 1-2 fő részére.

Most abban gondolkodom, hogy a terasz télikertje is átalakítható lenne függönyökkel, kiegészítőkkel stb. kis üzletnek. A körmözés-kozmetika simán elférne...

2010. jan. 29. 20:41
 20/21 A kérdező kommentje:
Amúgy a kozmetikus tanfolyamot már kiválasztottam, és 10 hónap múlva már kozmetikus is leszek, tehát ezzel kapcsolatosan a döntést már meghoztam. De a kérdésem még mindig él, mert beruházni akkor lenne érdemes igazán, ha a biznisz menne is:)))
2010. jan. 29. 20:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!