Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mivel kezeljem az arcomon a...

Mivel kezeljem az arcomon a pattanásokat? Valami házi praktika?

Figyelt kérdés

Rengeteg mindent kipróbáltam,de semmi nem vállt be.

Mit tegyek??Mivel kenjem??A legdrágább szerektől egésszen az olcsóig kipróbáltam mindent...


2010. jan. 27. 13:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem is sokszor volt ilyen problémám, én 2hetente arcot gőzölök pl kamollával v hasonló nyugtató gyulládáscsökkentő gyógynövénnyel, és csak simán letisztítom 1 radírral vagy géllel. Ja de néha citrommal át szoktam őket kenni, nekem ez bevált, kicsit lehet, h csípi, de leszárítja őket. Amúgy meg a leglényegesebb dolog az, hogy figyelj oda a táplálkozásodra! Ne egyél zsíros, v túl fűszeres ételeket, mert azok mind befolyásolják a pattik kialakulását. Nekem pl. a csoki hozza ki őket, szal nem szabad túl sokat enni belőle. De ez nálad nem feltétlenül van így.
2010. jan. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én minden este tonic-cal letiszítom, és aloe first-el befújom reggel és este. De van, hogy levágok egy kisdarabkát az aloe verámból és azzal kenem be. Jó, mondjuk nekem ritkán jönnek pattanások, de ettől gyorsan elmúlnak. És én is szoktam néha gőzölni.
2010. jan. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igaz,nem házi patika,de nekem használt:bőrgyógyász írta fel:Isotrexin gél + Aknemicin -nagyon hatásos,többen is dicsérik.Előtte én is mindent kipróbáltam(nagyon pattanásos,mitesszeres volt az arcom)de ez tényleg segített.Próbéltad már ezeket?Amúgy szerintem az Isotrexin is elég önmagában(1800ft-2-3hónapig kell használni és utána is hatott még fél évig,aztán újra lehet kezdeni a kúrát)
2010. jan. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ja és még annyi,h éjszaka kell felkenni,mert pl nyáron fényérzékeny lehet tőle a bőröd.
2010. jan. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A gyulladt pattanésra jó a fogkrém. Este kenj rá egy kicsit, reggelre leszárad.
2010. jan. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%
Nem, nem jó a fogkrém. Ezt már bizonyították. Sőt, még rosszab is lehet tőle. Ne kenj rá fogkrémet.
2010. jan. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha gyulladt pattanást szeretnél leszárítani arra nagyon jó teafaolaj (patikákban). A kinyomott pattik gyors gyógyulására a körömvirágkrém( sárga, zsíros). Amúgy minden nap 2 3 lépéses arctisztítás. Fontos hogy reggel is mosd meg mert éjjel távoznak a méreganyagok. Nagyon jók szerintem a Garnier termékcsalád. Akár 1 héten radírozhatsz 2* is, az nagyon fontos.
2010. jan. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Rendszeres arctisztítás (arctisztító tej és tonik), a bőrradírral viszont csak óvatosan! Ha gyulladt, gennyes pattanásaid vannak, akkor a "dörzsis" bőrradírral csak óvatosan, mert azzal akár a fertőzést is továbbviheted, és egyre több pattid lesz... Keress (vagy kérj kozmetikustól) enzimes bőrradírt!

Nagyon jó Ilcsi néni fekete szappanja is!

Gyógyszártári krém, és nekem nagyon bevált a felkenhető Dalacin-T is.

Igyekezz olyan szereket választani, amiket közvetlenül a pattanásokra kensz rá, mert így elkerülheted a bőröd többi részének kiszáradását.

2010. jan. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!!
2010. jan. 29. 12:38
 10/10 anonim ***** válasza:
Bőrradír és tisztító tonik. Amúgy meg sörélesztő tabi naponta ( B vitamin bomba ), cink bevitele és néha pár perc napozás, vagy szoli. De ez utóbbiból heti 2-3 perc bőven elég.
2010. jan. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!