Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » 12 éves múltam és az anyukám...

12 éves múltam és az anyukám szerint túl kicsi vagyok a lábborotváláshoz. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
12 éves múltam és az osztályban szinte mindenki borotválja a lábát. Már többször kértem engedélyt rá, de anya mindig nemet mond és azt, hogy túl kicsi vagyok, várjak 18 éves koromig...stb. Titokban sem tudom borotválni, mert ha meglátja akkor elveszi a borotvámat. Hogyan bizonyítsam be, hogy már nem vagyok kicsi?

#borotválás #nem vagyok már kicsi
2014. nov. 10. 21:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell az orrára kötni, és kész. Megértem, ha cigiről vagy alkoholról lenne szó, na de erről. Veszel egy pár száz forintos borotvát, eldugod jó mélyre a fiókodban, majd zuhanyzásnál magadra zárod az ajtót, nem kell túlbonyolítani. Ha meg meglátja a lábad, úgysem tud mit tenni.
2014. nov. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
86%
Mondd meg neki, hogy kellemetlenül érzed magad és boldogtalan vagy így. Meg ez a várj 18 éves korodig.. Túlzás. Azzak bizonyítod legjobban az érettségedet, ha tiszta fejjel leülsz vele, és normálisan megbeszéled vele, hogy nem érzed jól magad és ez igazán nem nagy dolog ennyi idősen. Esetleg egyezz bele abba, hogy mondjuk tavaszig vártok, így anyukád lelke is nyugszik egy kicsit, te epdig télen úgyis hosszú nadrágot hordasz. És ne felejtsd el, semmi hiszti, csak kulturált beszélgetés. :)
2014. nov. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
16%

Apukád szokott borotválkozni? (Az arcán) A te lábad is olyan lesz, ha sokáig borotválod :D

Vannak erre a célra megfelelőbb eszközök is :)

2014. nov. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Velem is ez volt :)

Sosem értettem miért nem engedi. Igaz, még most sem.

Velem úgy volt, hogy vhogy rászedtem, asszem kissebb hisztigörcsöt kaptam, aztán leborotválta. Majd a második alkalommal már én csináltam, úgy h nem is tudott róla...

(ekkor én 11 éves voltam)


De sztem attól félt, h megvágom magam, vagy furcsálta, hogy a pici lánykája, már borotválkozik, stb.


(3. válaszoló: irtó vicces vagy😱)


16/lány

2014. nov. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
29%
Nem biztos hogy jo otlet ezt 12 eves korban elkezdeni.
2014. nov. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

5. Válaszoló!


Engem érdekel, hogy miért. De tényleg 😄

Nekem sem akarták engedni, az más kérdés, hogy leborotválatam

2014. nov. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

Szintén ismerős.:)

Én is ennyi idős voltam,amikor elkezdtem,és nekem se akarták engedni.Engem az motivált,hogy sajna elég sötét volt a szőr...:D Amikor ezt elmondtam,anyu sem tudott mit tenni,ő sem vak.Szerintem ne azzal érvelj,hogy az osztályban mások is borotválják,hanem inkább azzal,hogy téged zavar és kellemetlennek érzed,esetleg túl feltűnő vagy ilyesmi.Ha így sem engedi,akkor igaza van az előttem szólónak,titokban kell végrehajtani a műveletet...:)

17/L

2014. nov. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
34%
Engem érdekelne, hogy egy 12 éves kislány miért érzi fontosnak, hogy borotválja a lábát. De tényleg.
2014. nov. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem tök korrekt, hogy szeretnéd szőrteleníteni, de nem a borotva a legjobb megoldás.

Inkább a hideg gyantacsíkot ajánlom. Ugyan (lehet, hogy) fájni fog, de legalább nem vágod meg magad és gyengíti a szőrszálakat, 2-3 alkalom után nem lesz olyan durva.

A 18 az nagyon túlzás. Én hamar szőrösödtem, 11-12 határán használtam először szőrtelenítőkrémet. (végül is ezt is kipróbálhatod, csak ne hagyd fent sokáig, mert szétmarja a bőröd). A szőrtelenítésem után egy héttel tartott előadást az ofőnk orvos felesége pont erről is, hogy mennyire várjunk 14 éves korunkig. Öhhm.. :D okéééé :D Bizonyos esetekben pedig muszáj (fehér bőr, sötét szőrzet).


Az szerintem is jó ötlet, hogy megmondod, hogy mennyire kellemetlenül érzed magad így, tudnia kell, hogy egy suliban nézik egymást a gyerekek és bizony oda is tudnak szólni.

Sok sikert Neked, remélem megoldódik! :)

2014. nov. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak szőr, miért nem mindegy hogy 11 vagy 18 évesen borotválja le először? Lényegtelen. Én 11 évesen már durván fekete bundával rendelkeztem a lábamon... nyilván elég ciki így mutatkozni a suliban tesi órán, úszáskor, vagy nyáron az utcán... halálra cikizik, kiközösítik érte az embert. Én simán fogtam egy borotvát és leborotváltam. És hopp, semmi bajom nem lett tőle soha, az anyámnak nem szóltam, ez pont nem az ő dolga. Plusz... ha megtiltotta volna akkor is leborotváltam volna.
2014. nov. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!