Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Az időjárásnak és az évszakokn...

Az időjárásnak és az évszakoknak van köze a pattanásokhoz?

Figyelt kérdés

Nálam mintha mindig ősszel és télen romlana a helyzet..


Azért gondolom, mert ugye nyáron nagy meleg van, a pórusok kitágulnak, az ember izzad, a homloka is veríjtékezik, ezáltal pedig a faggyú ki tud ürülni, és nem gyulladnak be a pórusok..


Viszont hideg időben pont az ellenkezője történik, hiszen a pórusok zártak lesznek, és begyulladnak


2010. jan. 28. 14:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát, én is ugyanazt tapasztalom mint te. Télen katasztrófa a bőröm. Zsíros alapvetően, mellé hámlik mikor a hideg szél fújja, és csupa pattanás. Nyáron meg mondhatni babaarcom van:) Én ezzel már úgy vagyok, hogy tuti befolyásolja pl.: az izzadás, nem érdekel ki mit mondd. A saját tapasztalatomnak jobban hiszek. Sokan állítják, hogy a napfény árt a bőrnek. Az enyémnek fura mód kifejezetten jót tesz:) Aztán az is lehet, hogy mindenki másképp reagál az időjárási behatásokra.
2010. jan. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szerintem az van, hogy a száraz bőrűek nyáron vannak bajban, téleg meg a zsíros bőrüek, mivel ebben a hidegben nekünk nem tudnak kinyilni a pórusok, és eltömődnek, begyulladnak
2010. jan. 28. 17:01
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem pont fordítva van. Télen olyan a bőröm, hogy egy deka smink és retus nélkül is simán bekerülhetnék valami kozmetikai reklámba: puha, sima, sehol egy pattanás, nem zsíros, nem száraz, szép színe van, nincsenek pigmentfoltok stb. Nyáron épp az ellenkező a helyzet: ahogy megjelennek az első melgebb napsugarak, tele lesz piros pöttyökkel az arcom. Aztán jönnek a komolyabb ragyák is (szerencsére csak kevés). Ilyenkor a képem egyszerre zsíros is és száraz is, undorító színe van, pigmentfoltok jönnek, de nem szeplők, merta z legalább szexis, hanem össze-vissza a legidiótább helyeken, szabálytalan formában. Aztán mondta a kozmetikus, hogy vegyek uv-szűrős alapozót, na ez tényleg használt, a zsírosság-szárazság problémát kivéve a többi gondomat megszüntette.
2010. jan. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Hajjaj de mennyire hogy van összefüggés.


Az izzadás az egyik legjobb tisztítófolyamat, nem véletlen hogy régen gőzölték a lányok arcbőrt (még nagymamám mesélte). Lásd szauna...

Télen nem izzadsz így nem tud tisztulni a bőröd sem könnyebben eltömődnek a pólusok, begyulladhat stb. Ráadásul télen hideg-száraz a levegő (kiszárítja a bőrt), gyakran nagyobb a légszennyezettség (szálló por) főleg a városokban. Ez nem tesz jót az arcbőrnek.


A másik oka a téli ragyáknak, hogy kevesebb vitaminhoz jut a szervezeted (néhány vitamint neveznek szépségvitaminnak is) ami talán a bőrön látszik meg leggyorsabban.


És egy utolsó észrevétel (ez már csak saját megfigyelés): télen általában felszedünk (több étel, nassolás, kevesebb mozgás) néhány kilót. Több zsír rakódik le a szervezetben és aki erre hajlamos, annak ilyenkor gyakran megjelennek a "téli ragyák"...

2010. márc. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!