Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Raszta hajat leszívni mennyire...

Raszta hajat leszívni mennyire kockázatos?

Figyelt kérdés

ez a mostani hajszínem:

[link]


és kb ilyet szeretnék:

[link]


mennyire kockázatos leszívnom a rasztát? azt hallottam, h az anyag, ahogy beívódik a tincs belsejébe és kevésbé kap levegőt teljesen szarrá égetheti belülről. leesni talán nem fog, de eléggé szétjön a tincs.


tapasztalat? tanács? valaki megtudná mondani nekem, mennyire árt neki?



2014. nov. 21. 20:09
 1/6 anonim ***** válasza:
37%

a konkrét kérdéshez nem értek, de...


a hajad már így is szét van roncsolódva, gondolom sejted, hogy ezt visszabontani már nem lehet, tehát ha majd egyszer úgy döntesz, hogy nem akarsz többé rasztát, akkor úgy is le kell vágatnod, tehát akkor nem tök mindegy, hogy mennyire roncsolódott? arról nem is beszélve, hogy ugye hullani se tud, pont ez a raszta lényege, hogy amit mi kiszedünk a keféből és a kád lefolyóból és kidobunk a kukába, neked az mind ott marad a fejeden. tehát olyan szintű roncsolódás, mint elvékonyodó hajszál, töredező hajvég úgyse látszik a raszta tincsekben. szóval szerintem olyan nagy baj nem lehet...

2014. nov. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ezzel szerintem egy gond van, hogy mivel össze van állva, mivel raszta ezért a szőkítő nem fogja normálisan kiszőkíteni. Éppen 2 órája szőkítettem a hajam, egy tincs összegubancolódott, gondoltam majd a végén kibontom, de az a tincs nem szőkült ki csak itt-ott foltosan...
2014. nov. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Pontosan. Nem jut minden hajszálra festék, ha meg igen, akkor az lehet a gond, hogy hogyan mosod ki? Mert ha nem tudod rendesen eltávolítani a festéket/szőkítőt, akkor tönkremehet a hajad.
2014. nov. 22. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

indannyiótoknak nagyon köszi a választ!:)


Magát a hajam állagát úgy nem féltem, mivel a raszta már így is roncsolta elég erősen - bár egyébként hozzá tenném: ki lehet bontani a rasztát! Macerás, de lehetséges. De én amugy sem terveztem, szóval ez tényleg mindegy.


Én a raszta tincseket féltem: nehogy leégjen, telhesen szétjöjjön stb.


Foltos, hát igen... Sajnos egyenletes teljesen tuti nem lesz, de azt talán pont megtudom oldani, higy viszonylagosan az legyen:)

A kimosással sincs gondom, elég alapos vagyok ilyen téren:)


Ami úgy tényleg leginkább érdekel, az az, hogy az ilyen mértékű szivasnal (képek fent) mennyire esélyes a tincs belülről szét egetese/le égetése:))

2014. nov. 22. 17:25
 5/6 anonim ***** válasza:
hogy sikerült?
2014. nov. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

nem kockáztattam meg a leégést, így csak a szőke festéket kentem fel rá és nem szívtam drasztikuan:) kilences oxim sajna pont nem volt otthon, így tizenketteset és hatosat kevertem össze lehetőleg úgy, hogy a hatos domináljon. viszont ismét megtapasztalhattam, hogy raszta festésnél nem igazán érek rá álmodozni, mert ez a szivacs a fejemen iszonyatosan szívja magába az anyagot:D még el se oszlattam az egészet, már el is tűnt:D


egyébként színileg valamennyire világosodott, nem lett drasztikus és nem értem el a kívánt világos szőkét, de egy bizonyos szőke árnyalatot igen:) ugye a vöröset elég nehéz kiszedni, így az a vöröses árnyalat alapjáraton megmaradt, de legalább világosabb lett:) szóval világosodást elértem végül is, és a tincseimet sem égettem le.

2014. nov. 24. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!