Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nagyon durván hullik a hajam....

Nagyon durván hullik a hajam. Ha megfogom a kezembe marad egy nagy csomó. Miért lehet és mit használjak ellene? 14/L

Figyelt kérdés

2014. nov. 24. 20:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha ennyire durva, akkor mindenképpen fordulj orvoshoz!
2014. nov. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Rendben. De mi lehet az oka?
2014. nov. 24. 21:15
 3/10 anonim ***** válasza:

Ez tényleg orvost kíván. Mivel mi nem vagyunk orvosok, így csak tippelni tudunk.

Pl_

- rossz fogak

- rossz emésztés gondok

- valami belső szervi gyulladás

- stressz

- egészségtelen táplálkozás

- rengeteg vegyszer amit a hajadra kensz (sampon, balzsam, zselé stb)

-dohányzás

- gyógyszerek amiket szedsz stb..


ezer oka lehet, ezért kell orvoshoz menni.


UI: Most ne hogy leírd, hogy nem dohányzol, nem szedsz gyógyszereket, mert nem ez a lényeg. A lényeg az, hogy sok oka lehet a hajhullásnak, és ezek is lehetnek okok. Ha nem dohányzol akkor nyilván nálad ez kiesik..

2014. nov. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Lehet a sok stressztől van. Mindjárt itt a felvételi és eléggé stresszerel miatta. De azért elmegyek orvoshoz. Köszönöm a váladszod.
2014. nov. 24. 21:23
 5/10 anonim ***** válasza:

Igen, irány az orvos.

Én a bőrgyógyászhoz mentem, hiába voltam korábban a háziorvosnál vérvételen, ő több vizsgálatot kért.

Meg fogja nézni, hogy milyen jellegű a hajhullás, pl. foltos, vagy egyenletes. Az okok miatt nem mindegy.


Lehet, hogy valamilyen hiányod van (pl. cink), lehet, hogy csak valami gyulladás (elküld fogorvoshoz, nőgyógyászhoz), lehet hormonális de akár komolyabb betegség jele. Nem kell kétségbeesni, lehet,hogy semmiség és könnyen kezelhető, de mindenképp figyelj rá, mert egy jelzés a szervezetedtől.

2014. nov. 25. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szedj vitaminokat!!! Remelhetileg csak időszakos, nekem is volt ilyen kb 2-3 hétig tartott :(
2014. nov. 25. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Vitaminokat minden nap szedek. Pénteken megyünk az orvoshoz. Köszönöm a válaszokat.
2014. nov. 25. 07:10
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha csak valami vitamint javasol, vagy felir vasat, barmit, akkor azonnal menjetek masik dokihoz. Minimum vervetel kell.
2014. nov. 25. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Velem is ez volt néhány éve. Elmentem a háziorvosomhoz, aki egyrészt kiröhögött, amiért ne mertem se fésülködni se megmosni (:D), másrészt elküldött vérvételre (megnézetve külön a rezet és cinket)addig meg ajánlotta, hogy szedjek Supradyn-t, és hogy ne Avonos sampont használjak.(Végül kiderült, hogy a laborban nem nézik a rezet, a cinkre meg vagy 3 hetet kellett várni, de addigra szerencsére elmúlt a hajhullásom).
2014. nov. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy neked elmúlt. Remélem nekem is elfog :)
2014. nov. 26. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!