Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Allergiás vagyok a hajfestékre...

Allergiás vagyok a hajfestékre. Most durva a helyzet antiallergén festékkel. Mit tegyek? Bővebb lent.

Figyelt kérdés

Kb egy évvel ezelőtt vörös hajat szerettem volna, a fodrászom be is festette. Miközben rajt volt a festék nagyon viszketett a fejbőröm. Hazafele menet már szét vakartam, amire azt mondta hogy a száradt festéktől viszket, mossam meg és jó lesz.Reggelre Tele lett a fejbőröm és a homlokom apró pici piros pöttyökkel, amik nagyon viszkettek. Mondta hogy allergiás vagyok rá. Legközelebb ammónia mentessel festette be, nem is lett semmi bajom. Most szintén antiallergénnel lettem barnára feste, viszont szét tudnám vakarni a fejem tegnap óta. Ma már megjelentek a pöttyök, a nyakom "csomók", olyan mint ha hámlana a fejbőröm és váladékozik. Tiszta ragacsos már a hajam.

Mit tegyek?



2014. dec. 7. 17:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

De most komolyan, szerinted viccből van ráírva a használati utasításra hogy végezz allergiatesztet minden festés előtt?

Menj orvoshoz.

2014. dec. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mivel az előző festék is ugyan ilyen fajta volt, csak más színű, és azzal nem volt semmi gond, nem gondoltam hogy ezzel lesz amikor ugyan az szinte,, csak barna.
2014. dec. 7. 17:12
 3/5 anonim válasza:

Szerintem is fordulj orvoshoz ezügyben, azt is minél hamarabb!

És próbáld kúrálni egy ideig a hajadat és a fejbőröd egyaránt.Esetleg használhatsz mézpakolást is. Igaz, hogy szőkítő hatása van, de természetes antibiotikum, úgyh szterintem egy próbát megérne.

2014. dec. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%
Nem muszáj orvos,ha nem fulladsz és nem rosszabbodnak a tüneteid. Kálcium pezsit ihatnál,enyhítené a viszketést. És mossál hajat naponta 3x legalább pár napig,amíg nem enyhül a viszketés. És a tanulság: MINDIG próbáld ki a festéket,akkor is,ha eddig bevált. Én 6 évig festettem ugyanazzal a festékkel, aztán elkezdtem tőle viszketni,de nem érdekelt. Majd következő alkalommal úgy bedagadtam reggelre,hogy sürgősségi lett belőle, jó sok injekcióval. Eltiltottak minden festéktől, azóta próbáltam ammóniamenteset, emilyen-meg amolyan antiallergiás izét,és mindig kipróbáltam előtte. Mindegyikre kijött az allergiám,valószínű fenilén diamin allergiám van,ami mindenben van. Most természetes barna vagyok, és bár vérzik a szívem,nem tudok mást tenni,mint megszokni.
2014. dec. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért a gennyedző fejbőrrel már el kéne menni orvoshoz. A piros bőr meg a viszketés enyhe allergia, de ha hámlik és váladékozik, az nem.
2014. dec. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!