Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért töredezik még mindig a...

Miért töredezik még mindig a hajam?

Figyelt kérdés
Úgy vélem, egy lánynak a védjegye a haja. A történet, hogy negyedik ötödikben körülbelül derékig érő gyönyörűszép világosbarna hajam volt, aztán ki tudja már miért de levágattam nyakig érőre, hetedik fele már a mellem alá ért, de eközben elkezdtem vasalni, és gyakorlatilag szanaszét tört. Kiszáradt, mikor nőtt a végéből kétszer annyi tört le, és a többi... Most, nyolcadikra elkezdett érdekelni a hajápolás, anyukám szerint már betegesen.. :D (vágtunk is belőle kb 5-10 centit, ezért még mindig a mellem alá ér egy kicsivel) minden hétvégén valamilyen olajos pakolás, hővédő, ilyen olyan hajvégápoló. Ekkorra már egy percet sem vasaltam a hajamat, úgy vigyáztam rá mint a szemem fényére. Úgy belelkesültem, hogy nem is figyeltem akkor töredezett e, de a lényeg a lényeg, mára már nem megszállottan kenem mindenfélével meggondolatlanul a hajamat, szigorúan szerdán és vasárnap mosom meg, a sampont csak a fejbőrömre használom, a pakolást csak a hajvégekre, nagyon puha törölközővel itatom fel belőle a vizet és nem dörzsölöm, multilongot szedek (rengeteg féle vitamin van benne, köztük "szépségvitaminok" is) nem hordom már annyit felfogva, ha fel fogom akkor nagyon lazán, ha lefekszem a fejem fölé tornyozom, puha párnán alszom, balzsamot nem is használok mert azt olvastam hogy azért lesz tőle olyan puha a haj, mert elvékonyítja a végeket, a samponom szilikonmentes. A hajvégápolóm viszont már szilikonos, mert valamiért úgy érzem, a hajvégemnek szüksége van rá, és még sorolhatnám mi mindent teszek azért, hogy szép legyen. Ennek ellenére ma azt vettem észre, hogy a vége egy nagyon kis részen, de töredezett, szálkás. Csak arra tudok gondolni, hogy már régóta nem kentem rá hajvégápolót, és nekem a szilikonos hajápolás vált be, vagy pedig nemtudom... Ez miért lehet? Vagy még mindig túlzásba viszem, a "vegyszerek" miatt van? Aki tapasztalt már ilyet, hogy jobban vigyázott a hajára mint saját magára, mégis a visszájára sült el a dolog, az segítsen kééérem, mert most nagyon elszomorodtam :(

2014. dec. 13. 23:12
 1/6 anonim ***** válasza:

A haj kopik, elhasználódik egy idő után. Ezért kell rendszeresen vágni a végéből.

Az is butaság, hogy a balzsam vékonyítja a hajat. Puhítja, de a vastagságából nem veszít.

2014. dec. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%
Ha ápolod a hajad az jó, de tedd természetes szerekkel, ne vegyszerekkel, mert az nem jó a hajnak. Pl samponból babasampon, balzsam és egyebek helyett 3 csepp argán olaj. És ennyi elég is kell hogy legyen a kencékből. A hajvég mindenképp vékonyodik, vágatni kell belőle időnként.
2014. dec. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Milyen gyakran vágod/vágatod?
2014. dec. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát, körülbelül 2-3-4 havonta, mikor hogy, bár legutóbb két hajvágás között egy hónap telt el, mert a "frufrumat" (már a vállam alá ér egy 5 centivel) hozzá szeretném növeszteni a többi hajamhoz :D
2014. dec. 13. 23:47
 5/6 anonim ***** válasza:
Az a töredezés lehet még a régebbi hajvasalás eredménye is. Mivel gondolom, annak idején végighúztad a hajvasalót rajta teljesen. Gondolom nem lett az összes vasalt rész levágva.
2014. dec. 14. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
"samponból babasampon" Ó drágám, egyszer nézd meg egy babasampon összetevőit, két hétig csak égő lámpával fogsz tudni aludni:)
2014. dec. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!