Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mi a megoldás a szőrbenövésekre?

Mi a megoldás a szőrbenövésekre?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:alkatilag szőrösebb típusú vagyok,mint az átlagos nők(magasabb is a tesztoszteron szintem),szóval a combom,hasam,hátam is szőrösebb,és erős szálú,dús szőrzetem van.Régen borotváltam mindenhol,aztán próbáltam a szőrtelenítőkrémet is,egyik sem jött be.Aztán jött az epilálás,jó pár évig epiláltam magam majdnem mindenhol,viszont utána mindig tele lettem szőrbenövésekkel,aminek a nyomait ma is magamon viselem.Epilálással az is baj volt,hogy sok szálat csak eltépett.Most áttértem az itthoni gyantázásra,eddig talán ez tűnik a legjobban,DE!A bőröm nagyon csúnya,tele vagyok szőrbenövéssel,van amelyik pattanás szerű,van amelyik már sebes,heges,mert próbáltam kiszedni,de rengeteg olyan van,ahol látszódik a bőr alatt a fekete szőr mélyen.Főleg a bikinivonalam rettentő csúnya.Nagyon érzékeny bőröm van.Radírozom hetente 1x minimum,de ez sem segít.Ha kenem testápolóval,hamar "pattanásos" lesz,ha pedig nem,kiszárad és nem szép úgy sem.Szőrtelenítés után már nem is teszek rá semmit.


Nagyon elkeseredett vagyok már,mert a lábam nagyon csúnya sebes,heges,szőrbenövéses,fekete pöttyös,de főként a bikinivonalam zavar,kb.10 cm-s csíkban már tiszta seb,szőrbenövés stb.Nem tudom mivel ápolja,kenjem,hogy szép legyen a bőröm.Nagyon sok van a bőröm alatt is,mélyen,de ezt itthon nem tudom kiszedni.


2015. jan. 4. 10:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne..
2015. jan. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

fényképet tudsz küldeni?

Ahol látszik a szőrbenövés?

2015. jan. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Sajnos most pont nem,később tudok.
2015. jan. 4. 10:47
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyik barátnőm is ezzel küzdött, de ott láttam mi a gond.


Azt tanácsoltam neki, készítsen ő testradírt, egy erősebbet és egy gyengébbet. A gyengébbel mindennap az erőssel heti 1x radírozzon.


A testápoló miatt is nőhet gyorsabban a bőr így a szőr nem tud vele lépést tartani és ezért lesz benövése.


Továbbá átváltott cukor vagy mézgyantára kinek mi ami a szőr

iránya szerint kell tépni, így abba az irányba is nőtt vissza a szőrre.


Neki ez tökéletesen bevált és azóta nem is kell annyit radíroznia.


De lehet neked ez nem fog működni, mert más típus vagy, szóval pontosan csak akkor tudok tanácsot adni, ha látom az érintet területet.

2015. jan. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ismerős probléma. a bőrradírozást szokták mondani, de én hiába radírozom, nem segít. pedig még ilyen erősebb szivacsot is használok. tudom, drasztikusnak hangzik, de én tűvel szoktam óvatosan kipiszkálni őket, akkor nem marad akkora heg utána.
2015. jan. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Cukorpaszta az egyetlen ami nem okoz szőrbenövést, mert nem fordítva tépi ki a szőrt. Szóval vagy az, vagy borotválkozz. Nekem is ugyanez a gondom mint neked, semmi más módszer nem vált be.
2015. jan. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ki lehet szedni a benőtt szőrszálakat. fetőtlenített tűvel, óvatosan. én rengetegszer csináltam már a bikinivonalamon, kiszedtem a szálat, kihúztam csipesszel, és begyógyult a helye pár nap alatt.

borotvát nem próbáltad?

2015. jan. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!