Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mondanátok valami olcsó...

Mondanátok valami olcsó (esetleg természetes) megoldást a szőkített haj kezelésére?

Figyelt kérdés

Egy hete volt szőkítve és befestve a hajam méz szőkére. Eredetileg barna vagyok, nem ez volt az első szőkítésem, de most nagyon megviselte a hajam az egész művelet, szerintem azért mert nem vártam valami sokat két festés között. A hajam kiszáradt, és nem tűnik valami egészségesnek. Ráadásul kicsit elkezdett besárgulni is (hamvasabbat szeretnék).


Kérlek mondjatok valami természetes hajpakolásokat, esetleg jól bevált samponokat, hajhabokat, balzsamot, sprayt, ami egy kicsit rendbe hozza a hajam. Előre is köszi! :)



2015. jan. 7. 20:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha hamvasat szeretnél akkor miért mézszőkére festetted? Az nem hamvas egyáltalán.

Egyébként a legjobb hajápoló az argán olaj, azt ajánlom. Sampon, balzsamból meg Keune, fodrászkellékesből.

2015. jan. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Bocsi, lehet ha rosszul fogalmaztam meg. A méz szőkének is vannak árnyalatai, nekem mindig ez tetszett: [link]


De az enyém sajnos nem ilyen, hanem sárgásabb sokkal.

2015. jan. 7. 21:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Pár árnyalatnyit világosíthat a kamilla-méz-citrom kombó.

A hajadon pedig csak az olajok segíthetnek.

Az argán tényleg jó, de a másik neve marokkó folyékony aranya, mert 50 ml-es üvegcse is 2500 Ft körül megy... iszonyú drága.

Ha ennyit nem akarsz költeni, "ólcsóbb" alternatívák:

vco kókuszolaj

extra szűz olivaolaj - ez a legolcsóbb olajok közül és bármely boltba beszerezhető szinte

lenmag olaj gazdag omega 3 6 zsírsavakban

ligetszépe olaj


Illetve van úgynevezet C vitamons kúra is, amivel leveheted a festet hajról 1-2 árnyalattal a szint. Ezzel viszont vigyázz és nézz utána neten és ne ezzel kezdj, mert ez is szárít.


Olajokat viszont mindenképp használnod kéne, mert kikészül a hajad.

2015. jan. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó! :)

Tegnap kipróbáltam az extra szűz olivaolajat egy kis mézzel, és már egyszeri használat után sokat javított a hajam minőségén...úgyhogy azt ajánlom a hasonló problémákkal küzdőknek!


A kókuszolajnak utána nézek, mert sokan ajánlották.

Szerintem a színe marad egy ideig, megbarátkoztam már vele, hogy kissé sárgásabb a kelleténél, most az a lényeg nekem, hogy ismét egészséges legyen a hajam. :)

2015. jan. 8. 22:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!