Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nagyon ritkás a haja, mit...

Nagyon ritkás a haja, mit lehetne ez ellen tenni?

Figyelt kérdés

Üdv!

14 éves koromban elkezdtem növeszteni a hajamat,és akkor buta fejemmel nem törődtem a hajhagymáimmal...

Nagyon megritkult a hajam,mindenhol,és ez még gondolom nem annak köszönhető,hogy a férfi tesztoszteron elkezdte elvonni a tápanyagot a hajhagymáktól.

Mit lehetne tenni,hogy legalább egy kicsit is javulhasson a helyzetem?

Gyorsan zsírosodik,és vékonyszálú....

17/F



2015. jan. 11. 17:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Alpecin koffeines sampon!
2015. jan. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Pedig lehet, hogy már kopaszodsz. Ennyi idősen már én is elkezdtem, 20 fiúból 20 éves kora körül már 3-4 kopaszodik. Nézd meg oldalt a halántékodnál, hogy nem-e húzódott feljebb a hajad vonala vagy/és hogy a tarkódnál (a fejed tetejénél kb) nem-e ritkásabb a hajad mint máshol.
2015. jan. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Tarkómnál,és fejem teteje aránylag rendben van,de közel sem olyan sűrű,mint az átlagnak.

Oldalt ritkás szerintem a legjobban,amikor hosszú hajam volt,nagyon látszott a dolog. Mindjárt csinálok képet.

Első válaszoló köszönöm,mindjárt utána járok! :) :D

2015. jan. 11. 17:23
 4/12 A kérdező kommentje:
2015. jan. 11. 17:29
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
hát ez biza kopaszodás. dúrd le kopaszra nem gáz
2015. jan. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért ezt még nem kell leborotválni. Nekem is elég ritkás a hajam, viszont ha gyakran mosod, akkor attól sűrűbbnek tűnik, mert a zsírtól nem ragad össze. Én pl naponta mosom a hajam. (Nem kell félni, ettől nem fog se gyorsabban, se lassabban hullani.)
2015. jan. 12. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
57%
Szia! Sokan hiszik, hogy férfias kopaszodással küzdenek pedig csak a fejbőrükkel van gond. A gyorsan zsírosodó haj pont erre utal. A hajhagymák nem kapnak rendesen oxigént és tápanyagot mert fulladoznak a zsírtól, ráadásul minél sűrűbben mosod annál gyorsabban fog zsírosodni. Ted rendbe a fejbőröd és a hajad is rendbe jön. Az alpecint elfelejtheted semmit nem ér, használj baba sampont és ritkítsd a hajmosást heti egyre. Ha tudsz egy kicsit költeni és nem akarsz zsíros hajjal mászkálni egy két hónapig akkor vegyél ilyet: [link] ez kipróbáltan gyorsan helyrehoz.
2015. jan. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Kedves utolsó!

Ha heti 1x mosnám,épp mint írtad,akkor eléggé bezsírosodna a fejem,és így még jobban hullana... tehát ez épp ellentmondás,amit írtál :)

Eddig Bojtorán hajszeszt,és csalán sampont használtam.

Eléggé hámlik a fejbőröm,vagyis korpásodik.

Igazság szerint,most ismét vissza növesztem az egészet,nyár előtt hosszú volt még a hajam,csak akkor tűnt szépnek,és dúsnak,amikor frissen volt megmosva.

Itt vannak képek róla:

[link]


[link]



Látszik,hogy maga a hajam,kis idő után,összetapad,mert túl sok zsírt termel.

Ha ezt meg lehetne gátolni,nem 10 ezer felett induló termékkel,hálás lennék nektek :)

2015. jan. 12. 13:55
 9/12 anonim ***** válasza:
Valóban egy ideig nagyon bezsírosodna, de a fagyú termelés idővel lelassulna, amikor már visszaállt a normális mennyiség termelésére a hajad sem zsírosodna olyan gyorsan. A fagyú védi a hajszálat a környezeti hatásoktól, fényessé és sima tapintásúvá teszi, de csak megfelelő mennyiségben. Amikor samponnal lemosod nemcsak a hajadról távolítod el hanem a fejbőrödről is, de mivel alapvetően szükség van rá ezért a szervezet újratermeli és minnél sűrűbben mosod annál gyorsabban és mindig többet mert az érzi, hogy nem elég ami termel. Sajnos ez egy öngerjesztő folyamat, amiből nehéz kitörni. Az alkoholos hajszesz meg csak tovább ront a helyzeten, mert még jobban szárítja a fejbőrt, de ezt magad is tapasztalod, mert hiába használod nem javul az állapotod. Nem véletlen ajánlottam a Sentiree-t abban nincs alkohol, vizes bázisú, javarészt természetes anyagokat tartalmaz, természetes baktérium ölő, ha netán lenne a fejbőrön gomba vagy atka, nagyon jól hidratál és nekem a kopaszodást nemcsak megállította, hanem meg is megfordította. Igaz nem olcsó, de legalább használ. Sajnos sokat költöttem ennél jóval drágább szerekre, amik semmit nem értek.
2015. jan. 13. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A faggyúnak semmi szerepe nincs a fejbőr védelmében. A hajzsír alapvetően arra "jó", hogy ne törjön meg a haj. Viszont ha valakinek rövid a haja (mint a képen) akkor ez egyáltalán nem számít, ilyen rövid haj nem szokott megtörni, vagy ha igen, akkor sem túl nagy szívfájdalom senkinek.


"A haj ápolásában a haj színénél és formájánál fontosabb szempont a haj zsírosodásra való hajlama.


A normál haj nedvességtartalma kielégítő; a faggyúmirigyek elég zsírt termelnek. A fejbőr nem korpásodik, a hajszálak fényesek.

A száraz haj fénytelen, töredezésre hajlamos, rosszul tartja a nedvességet.

A zsíros haj bőven el van látva hajzsírral. A hajszálak elnehezülnek, és összetapadnak. A fejbőr nem szellőzik megfelelően.


A zsírosodás összefügg a nemi hormonok termelésével, ezért a gyerekek haja nem zsírosodik."


Ennyi erővel a gyerekek hajának ki kéne hullnia, nem?

2015. jan. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!