Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Akinek van sikere, pozitív...

Akinek van sikere, pozitív eredménye otthoni kezeléssel májfolt halványításában (arcbőrön), megírná, hogy hogyan csinálta, mit használt?

Figyelt kérdés

Elsősorban most a külsőleges kezelés érdekel.


Köszönöm!



2015. jan. 16. 10:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom egyrol beszelunk-e, nekem az arcomon ahomlokomon, az ajkam felett(bajusz) leeetm pigmentfoltos, a sok napozastol, meg szolariumtol. sajnos kepet nem tudok feltolteni, haaat nem tudom emnnyire volt eros, de a naptol tavasszal megjobabn kijott koromnyi nagysagu, jopar arnyalattal barnabb foltok, mint a borom. nem tudom ez majfolt-e. Egyszercsak azt vetteme szre az evek alatt, hogy elmult. Elkezdtem vigyazni a boromre, faktros kremekkel kenem, direktben az arcom nem napoztattam, es telen sokszor bekentem citrommal, igazival. Jol leradiroztam es utana egy felbevagott citrommal bekentem es ugy hagyam. nagyon csiett, aztan lemostam langyos vizzel. Illetve mostanaban borradirkent sima szodabikarbonat hasznalok heti egy-ket alkalommal, es epp most tunt fel, h szep a borom eltuntek telejsen a pigmentfoltjaim amik evekig megvoltak!!! most vagyok 37 eves a foltokra talan meg 27 eves korom elott kijottek, napoztam mindig mint egy bolond...
2015. jan. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen soraidat, nagyon örülök a részletes válaszodnak!


Biztosan pigmentfoltnak is hívják, valószínűleg ugyanarról beszélünk.


Nekem úgy jött elő, hogy illóolajat használtam arctisztítás során - akkor még nem tudtam, hogy némely illó fényérzékenyítő. :S És napfényre mentem.


Annyira nem látszanak a foltok, már sokat halványodtak "maguktól", de gondoltam, azért tennék rá valamit. Pont a citromra gondoltam én is.

Szódabikarbóna is eszembe jutott, csak az arcbőröm nagyon érzékeny, így nem tudom, hogy azt a lúgos kémhatást bírná-e - de lehet, hogy majd azt is kipróbálom.

2015. jan. 16. 11:48
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
szivesen, en mar anno feladtam teljesen, h megint bajusz nelkul leszek es folt nelkul a homlokomon... es epp mostanaban eszmeltem ra, h nincs mar emg!!!! Emlekszem emg evekkel ezelott beszlegettem egy novel, hogy o mar mennyi draga, tobtizezres kremet kiprobalt es nem tunt el neki... nekem meg a citromotol+ vigyaztgatok az arcomra..sok sikert, nem remenytelen. Ja , egy par tanacs, nyaron keruld az uborkas, citromos, paradicsomos kremeket , mert (nem vagyok profi) osszeranthatjak a nap hatasara a pigmenteket. :)
2015. jan. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Jó! Nagyon kedves vagy! :-) Megfogadom a tanácsaidat!
2015. jan. 16. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!