Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Kérdések a cukorgyantával...

Kérdések a cukorgyantával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Sziasztok nekem fontos lenne hogy segítsetek!

12 éves lány létemre elég szőrös a hónaljam. Nem, nem 6 szál. Sok sötét hosszu szál, kb mint egy szőrösebb felnőtt nőé. Anyám nem érti meg hogy egy kislányon nagyon csúnya, ha kilóg a szőr a pólóból, és el kéne tüntetni...csak 19 éves koromra engedné meg azt mondta. Igy hát eldöntöttem, most télen nem, de tavasszal nyáron cukorgyantát keverek... 1. Igaz hogy el lehet "raktározni" és később, a mikróban felmelegítve ugyanúgy lehet vele gyantázni?

2.mivel rövid szőrre is jó, működhet az olló+gyanta?

3.hogy kell gyantázni?:s egyszer voltunk kozmetikusnál,és láttam a szemöldök gyantázást. De azt kézzel csinálták. Tudom, a legegyszerűbb,leghülyébb kérdések ,de én még sosem szőrtelenítettem!



2015. jan. 18. 09:42
 1/3 anonim válasza:

Szia. Tényleg igaz az, hogy ha huzamosabb ideig nem használok, majd a mikróban felmelegíted, akkor újra használható lesz. Csak arra figyelj, hogy fél percnél tovább semmiképpen se tedd be, mert lehet hogy az üveg kívülről szinte még teljesen hideg, de a gyanta hamar felmelegszik, és akkor sokat kell várni vele, mire rendesen kihűl, annyira, hogy használni tudd.

Az olló és a gyanta használható együtt, de a hosszabb szőrszálakba jobban beleragad, és az eredmény jobb lesz.

Gyantázni úgy kell, hogy felkened a gyantát száliránnyal szemben, hogy beleragadjon minden szőrszál (ha száliránnyal megegyezően kened fel, akkor előfordulhat, hogy nem ragad bele minden szőrszál), majd várd meg még hűl egy kicsit, és egy felesleges anyagot rásimítva, száliránnyal megegyező irányban húzd le, egy hirtelen, gyors mozdulattal. Nem kell félni, csak egy pillanatra fáj, viszont, ha lassan húzod akkor nagyon fáj, és nem is biztos, hogy eltávolítja a szőlszálakat.

2015. jan. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Elég bajos a cukorgyanta használata és az elkészítése főleg, viszont 3-400 ft-ért lehet venni sima tégelyes meleggyantát. Semmi nem kell hozzá, felmelegíted, felkened, keményre szárad, letéped. Talán ez a legegyszerűbb gyanta. Mondjuk hónaljat akár borotválhatsz is... nem értem anyudnak mi baja a szőrtelenítéssel. Nem kortól függ hogy mikor kell elkezdeni.
2015. jan. 20. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
nehéz elkészíteni, mert vagy sikerül vagy nem a cukorgyanta. én rendelni szoktam készítőtől 4000-ért meg van egy évre elegendő mennyiség. és szeretem ezt a megoldást a nemkívánatos szőr eltüntetésére. vegyszermentes, nincsen kipattogzás utánna.
2015. jan. 20. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!