Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ez pattanás vagy nem? És mit...

Ez pattanás vagy nem? És mit csináljak vele? Már beleőrülök.

Figyelt kérdés
Megjelent az arcomon az orrom mellett egy nagyon csúnya hatalmas piros "pattanás".. Igazából nem is tudom hogy mi ez, mert nincs ilyen hófehér közepe amit ki tudnék nyomni, hanem inkább ilyen csomós hólyag szerűség.. Lehet hogy hülye ötlet volt, de nem tudtam megállni hogy nyomkodjam.. Egy nagyon kevés átlátszó 'víz' jött ki belőle de ennyi.. Már 2-3 napja ott van, azóta tényleg nem nyomkodtam csak ma egy kicsit. De 2-3 nap alatt sem javult semmit, sőt, csak nőtt.. Mit kezdjek ezzel? Nagyon csúnya, hatalmas és rettenetesen idegesít..

2015. jan. 21. 17:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
látatlanban nagyon nehéz megmondani, mi ez a nyavalya. Fordulj egy jó kozmetikushoz, esetleg házi orvoshoz, de a legjobb lenne a bőrgyógyász (a gyors növekedés indokolja)
2015. jan. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hát valahogy házilag nem lehetne megoldani? Olvastam hogy vannak ilyen pici ciszták is az arcon, de nemtudom hogy mi ez..
2015. jan. 21. 18:01
 3/15 A kérdező kommentje:
Ilyen nagy bőr alatti pattanás féleség.. Sürgős lenne mert hétvégére is van programom és már az is haladás lenne ha fele ekkorára visszahúzódna..
2015. jan. 21. 18:21
 4/15 anonim ***** válasza:
45%

Hát ha viszonylag kemény, de lehet mozgatni és csak savó jött belőle, akkor az ciszta. A legrosszabb, amit tehettél, hogy megnyomkodtad, szerencsés esetben nem gyullasztottad be, mert akár a fél arcod fel tud dagadni tőle, de nagyon durván.

Mindenképp keress fel egy bőrgyógyászt, mert ha tényleg ciszta, azt műtétileg kell eltávolítani (na ne ijedj meg, nem igazi, komoly műtét) mert ha a tokja nincs maradéktalanul kiszedve, akkor az addig el nem tűnik.

De ha "csak" furunkulus, azt se szabad nyomkodni és házilag kúrálgatni, mert garantáltan rossz vége lesz.

Hétvégére sajnos nem nagyon tudod nyom nélkül eltüntetni, úgyhogy készítsd oda a leszarom tablettát is, a többit majd adja a doki, de ne halogasd a dolgot.

2015. jan. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Jó csak még sosem volt ilyenem meg úgy általában pattanásom sincs valami sok és nagyon tehetetlen vagyok.. Azt sem tudom mitől jött ez ki így hirtelen..
2015. jan. 21. 18:37
 6/15 anonim ***** válasza:
Esetleg szódabikarbónával próbáld meg tisztítani, az alapjában nem árthat. Ha pattanás, akkor vagy visszahúzodik ettől, vagy begyullad és akkor lesz feje. Ha nem, akkor továbbra is bőrgyógyász...
2015. jan. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Simán kenjem rá? Mennyi időre?
2015. jan. 21. 19:14
 8/15 anonim válasza:
Rakj ra egy csepp szemcseppet es reggelre hult helye sem lesz!
2015. jan. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Igen, kendd be vele egy-két percig rajtahagyhatod, bár én inkább úgy használom, mint egy arcradírt (finoman átdörzsölom a kényes részt, majd alaposan öblítem. Kicsit mintha csípné, de azért nem nagyon)
2015. jan. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Szemcseppet? Miért jó az rá?
2015. jan. 21. 20:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!