Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szappannal mosott/"kiszárított...

Szappannal mosott/"kiszárított" arcom pattanásos lett. Ez normális? (bővebben lenn)

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem szabadna szappanozni, de ez 100%-os növénytartalmú, aknékra és pattanásokra való szappan. Az első héten már látványos volt a javulás, hidratálót viszont nem használtam. Lehet ezért jöttek ki rajtam megint?
2010. febr. 8. 15:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon kiszaritod, az arcborod meg jobban fogja termelni azokat a cuccokat, amik a pattanasokat okozzak.Szoval mindig hasznalj hidratalo kremet.
2010. febr. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mi számít "nagyon kiszárítottnak"? Ha szappanos arcmosás után látom, hogy a legfelső hámréteg "felszakadt", az már nagyon ki van szárítva?
2010. febr. 8. 18:11
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
igen az már nagyon ki van száradva és azzal az a baj hogy a bőröd erre azzal reagál, hogy még több zsíros anyagot termel, hogy megvédje a bőrt
2010. febr. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
illetve megpróbálhatnál arcradírt használni, mivel lehet, hogy a bőröd, nem frissül elég gyorsan. Az leszedi a felső elhalt hámréteget de utána is kell krémet használni
2010. febr. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, normális. Tévhit, hogy csak a zsíros bőrűek lesznek pattanásosak, a száraz bőrűek is azok lesznek, mivel a kiszáradt bőrréteg miatt a faggyú nem tud távozni, így pattanásokba "tömörül". Én világ életemben száraz bőrű voltam, mégis volt pattanásos korszakom, a bőrgyógyász szerint a fent leírtak miatt.
2010. febr. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Erre még nem si gondoltam..mármint azt tudtam, hogy ha kiszárítom a bőröm, akkor az több faggyút fog termelni, de hogy a kiszáradt bőr nem tud "lélegezni", nem tud kijutni a bőrfelszínre a faggyú, ezt nem tudtam....


Ezekszerint akkor mindenképp kell a hidratáló...?

2010. febr. 9. 15:28
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem a hidratálókrémektől jobb volt ha este, zuhanyzás után kevés hidegen sajtolt olívaolajjal kentem be az arcom. Gyorsan beszívta, nem maradt zsíros érzetű a bőröm utána, és pattanásosabb sem lettem tőle. Kb 2 naponta elég volt alkalmazni.


(A pattanások elmulasztására nekem 1-2 itt leírt praktika volt a legjobb (gyógynövényes + szódabikarbónás):

http://www.gyakorikerdesek.hu/szepseg-es-divat__bor-es-hajap.. )

2010. febr. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!