Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Folyamatosan gubancolódó...

Folyamatosan gubancolódó hajvégek. Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

Az utóbbi hetekben már megszenvedtem vele a magamét. ugyanis a kb fenék felettig érő hajam végei állandoan gubancolódnak általában ilyen 4-6 hajszál "összecsomósodik". viszonylag már szárazon kezdem el bontogatni a hajamat de örökösen elakad az ujjam és igy összeál néhány hajszál,persze akkor már megvan a baj hiába szedem szét hajszálanként már sérültek a hajszálak. Namármost mit csinálok rosszul?hajbalzsamot használok természetesen. már nagyon frusztráló hogy minden bontásnál szenvednem kell ezzel. és fodrászhoz nem megyek el mert elég bután jönne le ha pasi létemre beállitanék hogy ez a bajom. Ránézésre nemtöredezettek a hajvégeim. bár úgymond a végek nincsenek lezárva pici fehér pöttyök vannak a végén. igazából neten már minden elolvastam hogy mit csináljak meg mit ne és azokat be is tartom de erröl sehol semmit nemírtak.

PS: Bocsi a hosszú szövegért.



2015. jan. 26. 00:36
 1/7 anonim ***** válasza:
49%

attól még, hogy pasi vagy a hosszú hajat ugyanúgy kell ápolni!


ha már fehér pöttyös a vége, akkor bizony töredezett, a végéből vágni kell, mert az már nem gyógyul meg.


az egymásba akadás is attól van, hogy a szerkezete megbomlott, meghasadt és ott akadnak össze!


menj el fodrászhoz és vágass egy kicsit a végéből!


mondanám, hogy vágd le magadnak, de ilyen konyhai, meg papírvágó ollóval csak nagyobb bajt csinálsz, akkor vegyél akár egy olcsóbb fodrász ollót. de a legegyszerűbb, ha elmész egy fodrászhoz. nem fog hülyének nézni, nem te vagy az egyetlen hosszúhajú férfi a föld kerekén! nem azzal kell menni, hogy gubancolódik a hajad, hanem azzal, hogy vágatnál a végéből!


amit még tudok javasolni az 3 további dolog, bár tudom, hogy pasi létedre egyik se lesz ínyedre! :)


1. tanggle teezer hajkefe- keress rá a neten, csodákat művel, vizesen is probléma és húzás mentesen fésüli ki a hajat, szerintem az ördög műve, annyira jó! lehet rendelni, vagy egy-két fodrászatban árulják.


2. kifésülő spray - ez is segíti a kifésülést, és megakadályozza a későbbi gubancolódást. ilyen hosszú hajnak neki se állnék enélkül (max tanggel teezerrel! :) sok félét lehet kapni, van több márka, illat, hatásfok.


3. hajvég ápoló olaj. ez nagyon fontos, ettől lesz selymes és ettől nem fog gubancolódni. nem lesz zsíros, nem is fog látszódni rajta! ha ez szörnyen hangzik, használhatsz kókuszvajat is. csak egy egész pici kell és ettől a szálkás hajvégek megszelídülnek!

2015. jan. 26. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mindenképp a vàgàs a megoldás, a hajvégeit töredezettek, ezért gubancos.
2015. jan. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A beteg, töredezett hajvégekre jellemző ez a gubancolódás. Vágatni kell belőle.
2015. jan. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A "pöttyös" vég az a töredezett... ha nem vágatod le idővel tovább törik és az egész hajad olyan lesz. Ennyire hosszú hajból kb 3 havonta vágatni kell hogy egészséges maradjon.
2015. jan. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
hétvégére már lebeszéltem a vágatást és rendeltem egy tangle teezert. de mivan ha továbbra is fennnál ez a gond annak ellenére hogy a hajam többi része ép?
2015. jan. 28. 01:11
 6/7 anonim ***** válasza:

nyugi, ezzel orvosolod a problémát!


az, hogy ha mondjuk reggel fésülködik az ember, egész nap ezt-azt csinál, este még fetreng kicsit a kanapén és utána beletúr a hajába és itt-ott elakad az ujja az teljesen természetes szerintem. de kis gumók, csomók, amiket csak levágni lehet nem fognak így kialakulni.


(esetleg majd írd meg, hogy jobb lett-e a vágatástól és hogy valóban csodákat tett-e az új hajkefe - azt fog-!)

2015. jan. 28. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A tangle teezer nagyon jó nagyon kevés veszteséggel szétfésüli a pici csomókat .. valóban az ördög műve lehet mert nincs rajta őszintén semmi spéci szóval ez varázslat. de ettöl függetlenül a hajvágás nem marad el
2015. jan. 28. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!