Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ilyen rengeteg kezelés és...

Ilyen rengeteg kezelés és minden napos majdnem túlzásba vitt arcbőrápolás mellett, amit több mint 1 éve csinálok, hogyhogy még mindig teli van pattanással az arcom?

Figyelt kérdés
Már k urvára elegem van belõle, hogy rendszeresen járok kozmetikushoz, havonta, kéthavonta, minden nap nagyon alaposan lemosom szappannal az arcom, és bekenem garniel 3 az egyben-el( arclemosó, bõrradír, maszk), nagyon odafigyelek az étrendemre, rengetek gyümölcsöt-zöldséget eszek, ha napsütés van mindig kifekszek az udvarra, had kapjon az arcom egy kis D vitamint, alváskor mindig odafigyelek hogy ne feküdjek az arcom egyik oldalán se, hogy az arcom mindkét oldala kapjon levegõt. Költögetem itt a tízezreket, megteszek mindent amit csak tudok, és semmi!!!!!!!! Úgy érzem képes lennék megtenni akármit, kifizetnék akármennyit csak hogy végre rendbe jöjjön az arcom. Kérlek mondjatok valamit, a pénz nem érdekel csak ne legyen ilyen undorító az arcom mert én ezt már nem bírom tovább

2015. febr. 17. 21:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
először is, ez genetika, te hajlamos vagy rá. én személy szerint sosem jártam pattanások miatt kozmetikushoz, alig volt egész életemben, ha szotyolát vagy sajtot eszem akkor sem vagyok tele ragyákkal. a garnier termékekről ilyen téren nem hallottam valami túl jót, de ez csak felületi kezelés. szerintem a kozmetikus helyett inkább egy jó bőrgyógyászra költs, mert lehet valami hormon problémád van, kitudja...
2015. febr. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%
Valóban inkább orvos, de nem bőrgyógyász hanem endokrinológus.
2015. febr. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
No meg a túl sok kencefice lehet hogy többet árt mint használ.
2015. febr. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem mindegy a korod sem, ha 20 alatt vagy, akkor ezt még simán kinőheted.


Ha felnőttként áll fenn ez az állapot, akkor endokrinológushoz kellene elmenned. Ha a pénz valóban nem számít, akkor egy magándrendelést keress fel, ne SZTK-t, hogy valóban foglalkozzanak is a problémával.

2015. febr. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Bőrgyógyász (magán úton), isotretinoin kapszulát ha felír, szinte biztos a gyógyulás. Egyébként a szappan nagyon rossz az arcnak, még a természetes is.
2015. febr. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Bolti vegyszeres kencét arcra soha ne kenj, ahogy a szappan sem túl jó... persze nem hiszem hogy ez a gond, inkább valami belsőleg. Lehet bármi, nekem stressz, rossz fog, nőgyógyászati gond is okozott pattanásokat, aztán hormonjaimmal voltak gondok, kb mindentől pattanásos leszek, én is ilyen szerencsétlen vagyok. Külsőleg sose segített semmi. Gyógyszer kell.
2015. febr. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Elnézést elfelejtettem kiírni hogy 16 vagyok és fiú. A fekete szappant is kipróbáltam már, sokáig azt használtam, de az sem szüntette meg
2015. febr. 18. 06:04
 8/11 anonim ***** válasza:

16 évesen még kinõheted, de még így is sokmindent tehetsz.

Elõször is, a kozmetikust én nem ajánlom...saját tapasztalat, többet árt, mint haszál, ha folyton kinyomkodják az arcod, látod nem is lett jobb hiába mész. Próbáld meg nem nyomkodni, nem piszkálni az arcod.

Az étrendre jó hogy figyelsz, mivel a pattanások többnyire belsõ problémák miatt jönnek ki, így a kozmetikai csodaszerek sosem lesznek 100%os megoldások.

A cukor és a tej, ami sok embernél pattanást okoz, próbáld meg a lehetõ legjobban lecsökkenteni ezeket. Illetve a legfontosabb dolog, a vízivás. A testednek belülrõl kell kitisztulnia, napi minimum 2,5 liter tiszta vizet meg kell inni, hogy a méreganyagok ne az arcodon jöjjenek ki.


Kozmetikumok tekintetében meg az arclemosàs, radírozás mellett használj valami féle tonikot is a lemosás után, ez még mélyebben kitisztítja a pórusaidat, ezután pedig hidratáló krémet. Minél természetesebb annál jobb, és mindenképp víz-bázisú legyen, az olajos csak tovább zsírosítja a bõröd.

A garnier helyett is kereshetsz valami jobbat, természetesebbet.

Remélem sikerrel jársz, ne add fel, ez egy hosszú folyamat, a belsõ tisztítás, méregtelenítés (egészséges étrenddel és sok sok vízzel) nem megy 1-2 hónap alatt.

2015. febr. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

16 évesen én is csupa ragya voltam, ez a koroddal jár. Igaz, én már 20 vagyok, és lány, és egyre kevesebbszer jön elő, de mikor mégis, már tudom mitől: mensi, ovuláció, olajos magvak, sok tojás, sok tejtermék - főleg zsíros sajt, szilikonos/paraffinos/olajos arcápolók, vagy samponok/balzsamok (a homlokomra ha ráfolyik, vagy hozzáér a hajam). Ez én vagyok, szóval másnak biztos más is kihozhatja, de amit javaslok, az hormonvizsgálat, és hogy érzékeny vagy-e bizonyos ételekre. Nekem, mióta nem vagyok tini, felére csökkent a ragyáim száma, és mióta kerülöm azokat az ételeket, amelyekre ilyen téren érzékeny vagyok, negyedére. Nem mondom, mensikor (ez rád nem vonatkozik), ha elcsábulok egy szalonnás rántottára, vagy diós süteményre, esetleg rossz szépségápolási terméket használok, még mindig kijön rajtam pár ragya, nyáron meg főleg, de már közel sem olyan vészes, mint pár éve.

Nálam egyébként a bevált arcápolók: manna szappan (elefántcsont, shea vajas, a feketét nem próbáltam), heti egy arcradírozás a Nivea a tiedhez hasonló sok az egyben cuccával, néha fent hagyva pakolásnak, esetleg agyagos vagy lehúzós maszk (a rossmannban vannak egész olcsón), tonik helyett hideg vizes öblítés, és víz alapú hidratáló krém (nekem épp Garnier van, zöld színű), de ismétlem, ez nekem vált be, nem vállalok érte felelősséget, ha másnak nem jön be :)

2015. febr. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

az tuti, hogy nem jó dolgokat használsz a bőrödre. persze régen én is ilyenekkel próbálkoztam, eredménytelenül. szappant alapból nem érdemes használni. amit én ajánlok, az az, hogy kíméletesebb kozmetikumokat használj.

lemosó: babylove ultra sensitive waschlotion (dm)

pattanásokra helyileg: akneroxid 5% (gyógyszertár)

hidratáló: balea ultra sensitive nappali krém (dm), vagy schaebens totes meer arckrém (müller), vagy marilou bio arckrémek (biobolt, webshop), vagy bioderma hidratáló, vagy bármi, ami könnyed állagú, és nincsenek benne póruseltömítő, komedogén anyagok.

az akneroxid igazi pattanásgyilkos, de szárít, ezért kell a hidratáló, valamint kell hozzá fényvédőkrém (pl. bioderma), mert fényérzékenyít. amúgy is érdemes pattanásos bőrre használni ilyesmit, mert nem barnulnak be a pattanásfoltok, és hamarabb eltűnnek.

ami nagyon sokat segíthet még, az a paula's choice BHA hámlasztói. ezek a pórusok belsejéből kipucolják a faggyút, így nem tud felhalmozódni és begyulladni, pattanássá válni.

de lehet, hogy tényleg érdemes bőrgyógyászhoz, endokrinológushoz menned, mert ételallergia-intolerancia is állhat a háttérben.

ha az arcápolós rész érdekel, ajánlom a szepsegreceptek.hu oldalt, van egy bőrápolási tartalmom jegyzéke, ott sok segítő cikket találsz a pattanásos bőr ápolásával kapcsolatban. én amióta a fent leírt dolgokat használom az előírások szerint, alig van pattanásom, az is menstruáció előtt, hormonok miatt alakul ki és könnyen el is tüntetem őket.

sok sikert. : )

2015. febr. 19. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!