Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Pattanások ellen, arc/háton...

Pattanások ellen, arc/háton lévő fehér pati?

Figyelt kérdés
Mit ajánlotok? valami olyasmire gondolok amit a hátra is tudok felkenni vagy akármi.. eddig Garnier Pure 3in1 használtam picit szárít de nincs lényeges változás
2015. márc. 10. 22:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Pattanás (tehát gyulladt, piros, a közepe fehér), vagy fehér comedo (mitesszer, de fehér, nincs gyulladás)?

A kettőt másképpen kell kezelni.

A pattanásra jó a teafa, szalicilsavak, BHA hámlasztás, feketeszappan, zöld tea külső-belsőleg, holt-tengeri szappanok, stb.


A fehér comedo-ra nem nagyon van megoldás, folyamatos radírozás, AHA savak. Ezek lényegesen mérsékelik a mennyiséget, de nem tüntetik el teljesen.

2015. márc. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

hát sima pattanás, mert van fehér..

és ezekre melyik a legjobb és hol kapható?

2015. márc. 11. 10:45
 3/7 anonim ***** válasza:

BHA hámlasztás-Paula's Choice, netről tudod rendelni a legjobb, ha tényleg pattanás, de ezek elég drága cuccok.

Kerüld a parfümöt, az alkoholt a piperéidben, mert ezek is irritálhaják a bőrt.

Radírozd a bőrfelületet, válts kíméletes lemosóra. A garnier-t dobd ki a p***ba, tele van irritatív összetevővel...

Mosdókenőcs-paikában kb 300Ft, Teafa-dm-es, nagyon sokáig elég.

Zöld tea-iszod is, + arctonikként

Fekete szappan, holt-tengeri szappan-drogériában, pár száz ft/db.

2015. márc. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

hú, és ezt mind használnom kellene?

zöld teát inni nem fogom, de akkor arclemosónak jó lesz

2015. márc. 11. 11:52
 5/7 anonim ***** válasza:

Nyilván nem kell mindet használni.

Én így csinálnám (és csináltam is, annó)

-feketeszappan lemosáshoz, minden este-reggel mosdókenőcs

-radírozás heti 3x-mosdókenőcs+cukor, vagy kávé(zacc)

-valamilyen krém+bele max. 1-2 csepp teafa


ez nem sok cucc, plusz árban sem egy nagy dolog: szappan 500, mosdókenőcs 300, kávé gondolom van otthon, meg krém is, teafa: 1000-de ez nagyon sokáig elég.

2015. márc. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
hmm ez a feketeszappan meg ezeket lehet használtam már.. mana csomagot vettem még régebben volt bene valami kókuszos,ilyen ébenfa fekete meg ilysmik de semmit nem ért
2015. márc. 11. 22:38
 7/7 anonim ***** válasza:

én szappant nem ajánlanék.

pattanásokra akneroxid lehoz mindent, a paulas choice bha savas hámlasztó is nagyon jó. én ezeket használom.

a szépségreceptek oldalon a tartalomjegyzékben szemezgess a pattanások kezeléséről, hatásos lesz, ha az alapján kezeled. : )

2015. márc. 12. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!