Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tehetnék a pattanások ellen?

Mit tehetnék a pattanások ellen?

Figyelt kérdés
Ugye benne vagyok a kamaszkorban,(14/L) és állandóan csak küzdök a pattanások ellen, néha eltűnnek, aztán előjön egy másik. Most használok ilyen arclemosó, de nem tudom elég hatásos-e. Ötlet?
2015. márc. 18. 19:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Én is ennyi idős vagyok. Én már 10 évesen pattanásos voltam, nem is akármilyen. hidd el, nagyon sok mindent tehetsz ellene:

-mellőzd a zsíros ételeket!

-ne mosd meg az arcod naponta 3 alkalomnál többször, ne tapogasd, ha lehet ne sok sminket használj -bár én meg nem jelennék korrektor nélkül a pattanásaimmal

-ha már smink, akkor lehet hogy nem tesz neki jót, viszont neked igen. hidd el. ne vidd túlzásba, de csodákat tud tenni ha rá raksz egy kis korit.

-bőrradírt használj, hetente kétszer szokás, bár én naponta kétszer csináltam régebben

-vannak rá kenőcsök. azok nagyon jók.

-teafaolaj (no.1 !!!!!!) alapkellék ha pattanásos vagy. ebben a pillanatban rohanj el a rossmannba és vegyél :) olvass utána neten, megváltoztatja az életed

-kozmetikus kinyomkodja. ő ért hozzá. magadnak ne tedd.

-ha begyulladt, kemény, piros, de nem sebes és nincs rajta fehér pötty, tehát nincs 'lyuka' tegyél kamillát forróvízbe, hajolj felé és tegyél a fejedre egy törölközőt hogy a gőz ne szálljon ki. ezután nagyon tiszta kézzel óvatosan nyomhatod. a kamilla fellazítja. a kozmetikusok is így szokták.

2015. márc. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

olvasd el a szepsegreceptek hu oldalon a bőrápolási tartalomjegyzékben a tini bőrápolásról és pattanásokról szóló cikkeket. nagyon jó tippek, tanácsok vannak.

az arclemosó alapjában véve nem fogja eltüntetni a pattanásokat, mert csak tisztításra való. pattanásra külön probléma megoldó készítmény kell, erre tökéletes az akneroxid 5 krém. gyógyszertárban kapható. kérj hozzá fényvédő krémet is, anélkül nem szabad használni.

fontos, hogy bármi, amit az arcodra kensz, ne legyen póruseltömítő. a krémmánián az összetevőknél megnézheted a komedogén indexeket.

2015. márc. 19. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
En estére testapoloval szoktam bekenni es másnapra kisebb harmadnap mar szinte nem is látszott (persze masodik nap este is bekentem) sok sikert :)
2015. márc. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
testápolóval? abban van a legtöbb komedogén anyag, ami testen nem okoz pattanást, de a pattanásos arcnak nem tesz jót hosszú távon...
2015. márc. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. márc. 26. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!