Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Valaki nem tudna 1-2 tényleg...

Valaki nem tudna 1-2 tényleg hatásos módszert, házi praktikát a pattanások ellen? A neten rengeteg praktikát találni, de kíváncsi lennék olyasmire, amit tapasztalatból tanácsolnak.

Figyelt kérdés

2015. márc. 18. 18:04
 1/2 anonim ***** válasza:

házi praktikákkal én nem sokra mentem. a barátomnak a fogkrém bevált, nekem kimarta a bőröm... szóval azt sem ajánlanám.

ami bejött: akneroxid 5 krém, gyógyszertárban lehet kapni. ha kijön egy pattanás, ezzel kenem be, napi max 2-szer, és teszek rá egy kis hidratálót is, mert szárít. benzoil peroxid van benne, ez megöli a pattanást okozó baktériumokat.

lehet kapni ilyen pattanás elleni géleket is, azok se rosszak. az avonnak is van, meg szinte minden drogériás arcápoló márkának. nekem essence van.

ha gyakran és sok pattanásod van, a bha hámlasztós cuccok jók, hosszabb távon segítenek a pattanásokon. de ez szigorúbb kezelés, mint a bolti dolgok, nem szabad agyba-főbe kenni és fényvédő is kell hozzá. : )

2015. márc. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

ezek alap egészségügyi dolgok, amik nagyon sokat segítenek

-mellőzd a zsíros ételeket!

-ne mosd meg az arcod naponta 3 alkalomnál többször, ne tapogasd, ha lehet ne sok sminket használj -bár én meg nem jelennék korrektor nélkül a pattanásaimmal

-ha már smink, akkor lehet hogy nem tesz neki jót, viszont neked igen. hidd el. ne vidd túlzásba, de csodákat tud tenni ha rá raksz egy kis korit.

-bőrradírt használj, hetente kétszer szokás, bár én naponta kétszer csináltam régebben

-vannak rá kenőcsök. azok nagyon jók.

-teafaolaj (no.1 !!!!!!) alapkellék ha pattanásos vagy. ebben a pillanatban rohanj el a rossmannba és vegyél :) olvass utána neten, megváltoztatja az életed

-kozmetikus kinyomkodja. ő ért hozzá. magadnak ne tedd.

-ha begyulladt, kemény, piros, de nem sebes és nincs rajta fehér pötty, tehát nincs 'lyuka' tegyél kamillát forróvízbe, hajolj felé és tegyél a fejedre egy törölközőt hogy a gőz ne szálljon ki. ezután nagyon tiszta kézzel óvatosan nyomhatod. a kamilla fellazítja. a kozmetikusok is így szokták.

2015. márc. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!