Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mikor érdemes elkezdeni...

Mikor érdemes elkezdeni ránctalanítót használni?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Az a kèrdèsem lenne, hogy kb. hàny èves korba èrdemes elkezdeni a rànctalanító krèm hasznàlata? Gondolom azelött kellene elkezdeni hasznàlni, mielött megjelennènek a ràncok, vagy tèvedek? Persze ez mindenkinèl màs ès màs...de azèrt kivàncsi lennèk! Köszi :)


2015. márc. 30. 16:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem felesleges addig ilyeneket használni, amíg meg nem jelennek.
2015. márc. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, jól tudod, a ráncokat elsősorban megelőzni kell és késleltetni a kialakulásukat, mert ha már megjelentek, sokkal nehezebb (vagy lehetetlen) őket eltüntetni.

25 vagyok és már használok Q10-es krémet meg argánolajat.

2015. márc. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és természetesen rengeteg normális folyadékot kell inni, mert anélkül nem ér semmit egyik kence sem.
2015. márc. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Mi az a Q10-es krèm? Sima Loreal-os vagy màsmilyen krèm nemjó? Van ilyen "anti-age"-es èjszakai krèm is, az nem kifejezetten rànctalanító, de az is olyasmi gondolom.

Megszabad kèrdeznem, hogy vannak-e màr ràncaid? :-) èn 23 leszek idèn nyàron, mèg nincsenek ràncaim de nem is szeretnèk, azèrt gondoltam, hogy ja kb 1-2 èven belül elkezdem hasznàlni mondjuk az az èjszakai anti age krèmet aztàn meg vmi rànctalanítót. Köszi az eddigi vàlaszokat, amùgy az a baj az megelözèssel, hogy nap imàdó vagyok. Minden nyàron nagyon lebarnulok, ès az is öregiti a bört azt hallottam, meg szoliba is szoktam menni tavasszal. :/

2015. márc. 30. 17:08
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát igen, a szolit alapból kerülni kéne jó nagy ívből, erős napvédő (30-50 faktoros) nélkül meg nem nagyon kéne napozni. :( Ha nem használsz napvédőt, csúnyán megsínyli a bőröd.

Egyébként nincsenek ráncaim, de van kortársam, akinek már vannak, nem mellesleg ő szolizik.


A Q10 koenzim egyébként egy fehérjefajta, ami a sejteket "energizálja" és leküzdi a szabadgyököket, amik a bőr öregedését okozzák. Ez az enzim a szervezetben is benne van, csak az idő előrehaladtával csökken a termelődése, így lehet kencékkel (is, meg különböző kajákkal is) pótolni.

Q10-es krémből kismillió fajta van, nézz körbe a Krémmánia nevű oldalon, ott mindegyikről olvashatóak vélemények, legtöbb kozmetikumnál fel vannak tüntetve az összetevők. Ez utóbbira is érdemes nagyon odafigyelni, hogy melyik összetevő mennyire káros, az ezen az oldalon színekkel van jelölve, ha rámész a kis színekre, kiadják a kockázati mértékét.


Az anti-age-es krémekben szokott lenni Q10 vagy hyaluronsav.

2015. márc. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

igen, jól tudod, hamarabb kell elkezdeni a ránctalanítást, mert ha már kialakult egy ránc, azt nem lehet eltüntetni... 25 körül érdemes elkezdeni, de akár hamarabb is, ártani nem fog a bőrödnek. a bőrnek is szüksége van vitaminokra, tápláló anyagokra. ha rendszeresen hidratálod, az már jó 23 körül. q10, hialuron megfelelő még ilyenkor, de aha sav, retinol tartalmú cuccokat is használhatsz, de azok már erősebbek.

én 25 vagyok, a szemem körül nincs egy ránc sem, anyukám sem ráncos 50+ létére, de nekem a homlokomon már vannak enyhék, sokat ráncolom sajnos. : D retinollal szebb, de igazából eltakarja a hajam, nem látszik a homlokom.

ja és a fényvédelem nagyon-nagyon fontos. a fényvédő kb. a legjobb anti aging. én 1 éve használok minden nap fényvédőt az arcomra, bár én hámlasztás miatt, de tudom, hogy ezzel a korai ráncosodást is meg fogom tudni előzni.

a szoliról szerintem érdemes leszoknod, napozni meg csakis naptejjel napozz, ha nem tudsz lemondani róla. : )

2015. márc. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!