Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit ajánlanátok belsőleg...

Mit ajánlanátok belsőleg nagy, fájdalmas, gyulladt pattanásokra?

Figyelt kérdés
A bőrgyógyász évek óta évente egyszer antibiotikumot ír rá, ami kezdetben szuper volt, azóta is néha segít ideig-óráig, máskor teljesen hatástalan. Mondom neki, hogy nem használ, és már a gyógyszertári krémek is teljesen hasztalanok, de csak ugyanazokat írja fel felváltva, pedig ez egy elismert főorvosnő magánrendelése. Úgyhogy már nem szeretnék több ezer forintot még egyszer ott hagyni nála, amikor nem segít rajtam. Esetleg valami tea vagy vitamin, ami igazán problémás bőrűeknek segített? (Kívülről mindent kipróbáltam már, esélytelen. 10 éve küzdök a problémával, néha enyhül, de mindig visszatér)
2015. ápr. 4. 21:49
 1/6 anonim ***** válasza:

nekem évekig voltak nagy gyulladt kinyomhatatlan pattanásaim, nekem homeopata orvos segített. ha nem tartod kamunak a homeopátiát, lehet hogy érdemes lenne kipróbálnod. aknefug oldatot adott rá külsőleg, belsőleg a homeopátiás gyógyszert.

cink tud jó lenni még problémás bőrre, de lehet, hogy ahhoz túl súlyos a tiéd, hogy ez elég legyen. vagy zsálya teát inni, és azzal kenegetni kívülről.

az akneroxidot, bha hámlasztást próbáltad már?

2015. ápr. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :) Nem idegenkedek a homeopátiától, lehet megpróbálom! Akneroxidot használtam már, nem hatott és allergiás vagyok tőle :/ (külsőleg már minden ilyet használtam, ezért kapom meg újra a régen használt krémeket)
2015. ápr. 4. 22:44
 3/6 anonim ***** válasza:
igen, sajnos az akneroxidról hallottam ilyet. : ( nekem bevált, bár csak ritkán használom. a bha hámlasztást meg imádom, sokat javított a fejemen. : D én amúgy dr. asbót júliánál voltam, ő homeopátiás bőrgyógyász, budapesten van magánrendelése.
2015. ápr. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Valószínūleg hormonális jellegūek, fõleg, ha többnyire az arcod oldalán jelennek meg.

Külsõleg semmi sem fog tejesen hatni sajnos, mert ezek belsõ problémák hatására jönnek ki. Külsõleg csak a helyes pontos arctisztítás, amivel segiíthetsz.


Ami igazán használ, az az étrend megváltoztatása, a legtöbb ebernek a tejtermékek illetve a cukor okozza a pattanásokat (fõleg, ha nõ vagy, a tejtermék fokozottan érvényes), ezeket megpróbálhatod kizárni az étrendedbõl meg úgy alapból egészségesebben étkezni.

A másik, ami nagyon fontos az elegendõ folyadék elfogyasztása, hogy a szervezeted méregteleníteni tudjon, napi 2-2,5 liternek minimum meg kellene lennie.


Ez az egyetlen 100%ig hasznos megoldás.

2015. ápr. 5. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

És belsőleg mit próbáltál? Mert a mély, gyulladt pattanásoknak szinte kizárt, hogy fertőzés vagy hasonló, külsőleg kezelhető oka legyen.

Nem írtad, hogy milyen nemű vagy, de ha lány/nő, akkor ideje lenne egy alapos nőgyógyászati és endokrinológiai vizsgálatnak. Férfiaknál is lehet hormonális oka, de az kicsit más.

Lehet esetleg allergia. Ételre, pollenre, porra, vagy akár bizonyos vegyi anyagokra, amiket előszeretettel használnak kozmetikumokban is. Nem vagyok egy nagy biomókus, de érdemes adni egy esélyt az illatanyag, parabén és mindenféle mentes kencéknek. Én így jöttem rá, hogy az illatanyagok sokat rontanak a helyzeten, belobban tőlük a gyulladás, úgyhogy ezeket kerülöm lehetőleg.

Plusz lehet a vízben van valami, nálam akkor kezdődtek a gondok, amikor elköltöztem másik városba, ahol sokkal keményebb volt a víz. Semmi nem használt. Utána visszaköltöztem a szülővárosomba, ahol lágy a víz, nem ezer évesek a vízvezetékeink se, és pár hét alatt szinte elmúlt a probléma. Nem tudom, a vízkeménység vagy a vezetékben lévő mindenféle miatt volt.

A vitaminokkal csak óvatosan, legalábbis a B vitaminokkal, mert az aknés bőrön hajlamos rontani. A cink, a c és e-vitamin jó lehet.

Végső soron pedig izotretionin. De ha csak egy orvosnál voltál, érdemes lenne máshoz is elmenni. Lehet elismert főorvos, ha nem pont a te problémád a szakterülete, akkor teljesen mindegy. És több szem többet lát, lehet egy másik orvos javaslata elsőre bejön.

2015. ápr. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :) Lány vagyok, gondoltam rá én is, hogy hormonális, mondtam is a bőrgyógyásznak, hogy nem kellene már egy kivizsgálás? (merthogy a hátamon és mellkasomon is vannak) De azt mondta, mivel segített már máskor az antibiotikum, ezért nem kell... Parabén és SLS mentes termékeket használok, ez nem lehet gond, ráadásul kerülöm a tejet és a fehér cukrot és rengeteg vizet is iszom :/
2015. ápr. 5. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!