Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért korpás a hajam! A...

Miért korpás a hajam! A mosástól számítva már a 3. napon? Miért van ez?

Figyelt kérdés

Tehát, ez kb olyan 1 hónapja van, már előtte is korpás volt de akkor csak 1 hét után vettem észre, hogy viszket!

Most viszont nagyon sűrűn mosnom kell a hajamat van, hogy 3 naponta mosnom kell!


Pedig nem használok semmi féle hajformázót, baba férfi sampont használok, korpásodás, elleni szerek közűl, eddig még csak a head & shoulders-t próbáltam, több kevesebb sikerrel!

Tehát nem tudom, hogy mit csináljak, mert nagyon tud idegesíteni, amikor fekete van rajtam, nagyon látszik rajta!

Szerintetek mit tudnánk ezzel csinálni??

21/F



2015. ápr. 14. 08:20
 1/7 anonim ***** válasza:
[link] <---- ezt hasznàld !
2015. ápr. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A viszketés-korpásodás nagyon sokszor a demodex szőrtüsző atka jelenlétét mutatja. Próbáld meg 70%-os alkohollal áttörölni a fejbőröd. Ez pár napra biztosan megoldja a problémát. Szükség szerint ismételni lehet. Az atkát teljesen kiirtani nemigen lehet. Használj inkább Szulfokoll kénes sampont, a kén beépül az atkák kitinjébe és elhal az állatka.
2015. ápr. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
próbáld csökkenteni a stresszt, mert az is egy fontos kialakítója a korpának.
2015. ápr. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Koszönöm szépen a válaszokat, majd kipróbálom!

Utolsó: hát az a baj, hogy mostanában elég stresszes életet élek! Sajnos :S

2015. ápr. 14. 09:10
 5/7 anonim ***** válasza:

El sem olvastam az előző válaszokat.A nagy kiváltó okok amit írnak, egy egyszerű dolog okozza .Ilyen esetekben megfázik a fej bőre .Alatta már el is indul az új bőr képződése.A felső réteg korpa formájában válik is le .Ekkor viszket is .

Hasonló játszódik le,mint mikor a nap felégeti a bőrt,majd viszket és válik le.Csak ott lehetősége van

nagyobb foszlányokban lejönni .

Inkább mérsékeld a hajmosást ! Ha nem izzadsz,vagy a munkád miatt nem szűkséges,akkor heti 1 is elég .

2015. ápr. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

csak az a baj, hogy utoljára múlt pénteken mostam meg, és már tegnap nagyon viszketett már akkor muszáj volt sajnos megmosnom, mert nem bírtam, ki a viszketést!


Egyébként most közmunkán vagyok, és télen nem lett volna muszáj megmosnom minden másnap, mert akkor nem izzadtam, de nyáron se izzadok, úgy általában annyira, hogy sűrűn mosnom kellene, akkor is kibírná az 1 hetet, csak a korpa miatt mosom meg mert nagyon viszket viszont ez se megoldás!

Egyébként hidegben mindig sapka volt rajtam, de mondjuk ettől függetlenül lehet, hogy megfázott a fejbőröm! nem tudom?

2015. ápr. 14. 14:38
 7/7 A kérdező kommentje:

csak már nagyon idegesít, hogy állandóan viszket, meg látszik is a korpa, főleg, ha feketét veszek fel!

Érdekes mert régebben meg nagyon zsíros volt a hajam, de már akkor is korpás volt persze negyed ennyire se mint most!

2015. ápr. 14. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!