Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A ránctalanító krémek hatnak...

A ránctalanító krémek hatnak egyáltalán valamit?

Figyelt kérdés

Csak szimplán érdekel hogy működik ez a nőknél. Megéri ezeket venni? Hatnak valamit?


Érdemes már akkor elkezdeni, amikor még nincsenek ráncok, mondjuk 20-25 évesen? Mert gondolom a kialakult ráncokat már semmi sem fedi el.


2015. ápr. 18. 12:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Azt olvastam a neten hogy túlzott reklámfogás amiket róluk írnak.

Viszont a természet ingyen is lehetőséget kínál. Például érdemes a csigák nyálának bőrregeneráló hatásáról olvasni.

2015. ápr. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

szerintem nem sokat használnak.

inkább apránként kéne vigyázni a bőrünkre, nem akkor kell kenni mindennel, mikor már ráncos az ember :s

én pl nagyon látom a szüleimen, hogy 40 évesen rettentő ráncosak, és ez azért van,mert 15 koruk óta dohányoznak.

Anyu is hiába keni magát akármivel.

A másik a folyadék fogyasztás. Van egy idősebb ismerősöm, nagyon szép bőre van,alig ráncos. megkérdeztem, mit csinált hogy ilyen szép a bőre, és azt mondja, hogy 20 éves korába elhatározta hogy minden nap 2 és fél-3 liter vizet megiszik, és ezt be is tartja.

2015. ápr. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Valahol azt olvastam a neten hogy azokban az országokban ahol sok húslevest esznek a nők, ott sokáig fiatal marad a bőrük. A húslevesben lévő zselatin miatt, ami a kocsonyában is van.
2015. ápr. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Igen, megéri. Szerinted aki több tízezres krémeket vesz, az azután is használni fogja, ha nem hat? Nem. Akkor keres olyat, ami neki megfelelő.


Nem érdemes ilyen fiatalon elkezdeni a ránctalanítást, mert nem tud vele mit kezdeni a bőr, csak túlterheled vele. A 20-as években a hidratálás a legfontosabb.


Hacsak nincs valamilyen speciális bőrproblémád, mindenkinek a hidratáló termékeket ajánlják.


És persze a nap kerülését. Olvastam egy angol cikket, ott azt írták, még akkor is tegyünk fel SPF-et, ha kint esik az eső és a lakásban vagyunk egész nap.

2015. ápr. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

így van, a legjobb ránctalanító a fényvédő, télen-nyáron. a genetikai ráncosodást nyilván nem tudjuk befolyásolni, de az idő előtti ráncosodásban a legnagyobb szerepe az uv sugárzásnak van. és ehhez nem feltétlenül kell sokat napozni vagy szolizni.

az átlagos ránctalanítók egyébként nem érnek sokat. van, ami csak optikailag segít, ezekben szilikonok vannak. ami állítólag hosszú távon segít, és drogériákban kaphatóak, általában csak sima hidratálók, max. az összetevő lista közepén-végén kullog egy-két olyan összetevő, amely elvileg hatásos a ránc csökkentésben, pl. q10, hialuronsav. persze vannak kivételek drogériás krémeknél is. de ami igazán ér valamit krémek közül, azok a magas antioxidáns, retinol, aha sav tartalmú kozmetikumok. ezeket gyógyszertárban, webshopokban, szaküzletekben lehet kapni, elég magas áron (pl. 50 ml-es krém 10 ezer, 30 ml-es szérum 15 ezer, vagy még drágább).

egyébként nagyon is érdemes elkezdeni olyan 20-25 között a "ránctalanítókat", mert a bőrnek már ekkor is szüksége van a tápanyagokra, és minél többet és többfélét kap belőle, annál tovább marad szép. persze nem kell a legdurvábbak kezdeni, de ártani az sem fog, és egyáltalán nem sokall be tőle a bőr. amikor már kialakult egy ránc, csak halványítani lehet, eltüntetni nem, ezért fontos a megelőzés, hogy minél később alakuljanak ki, minél tovább rugalmas maradjon a bőr.

ami ráncosíthatja a bőrt a genetikán kívül az a dohányzás, sok uv sugárzás, kevés folyadék fogyasztás, egészségtelen ételek, nem megfelelő ápolás, smink nem alapos lemosása, nem megfelelő kozmetikumok használata.

személyes: én 25 éves vagyok, tehát sokak szerint még nem kellene ilyesmi krémeket, szérumokat használnom, pedig már évek óta van 3 ránc a homlokomon. mimikai, sokat ráncolom. : ) mondjuk nem zavar, mert még nem mély, meg nem látszik a hajamtól. de több korombelinél is láttam már apróbb ráncokat, főleg ha nevetnek, és főleg olyanoknál, akik sokat cigiznek vagy szoliznak.

2015. ápr. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Pont erre gondoltam, hogy a megelőzés hatékonyabb minden szempontból. A ráncosodást nem lehet megelőzni, legfeljebb a kialakulást lehet lassítani. És nem mind1, hogy 5-10 éves tudok rajta nyújtani legalább. Nyilván férfiként ez engem nem érint, meg nem érdekel, csak érdekel hogy mi a helyzet a ránctalanító piacon. :D
2015. ápr. 18. 15:03
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha nevetsz, ráncok vannak, ez normális. 8 éves gyerekeknél is vannak ráncok, mivel gyűrődik a bőr.
2015. ápr. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem sok mindent segítenek ezek ránctalanítók, meg nyilván az se mindegy milyet vesz az ember. Valahol azt olvastam, hogy maximum 1-2 %-kal tudják csökkenteni a ráncok mélységét ezek a kozmetikumok. Nem tudom igaz-e, nem olvastam utána. Szerintem is nagyon sok múlik a megelőzésen, én már most 20 évesen is figyelek erre. Két éve rászoktam arra, hogy sok vizet igyak. 3-5 liter körül van egy napi adagom, és a lehető legkevesebbet tartózkodom a napon. Ha csak rajtam múlna, akkor kizárólag éjjel hagynám el a házat. :)

Megfigyeltem már az öregeknél (70-80 év közöttieknél), hogy ahol nem nem érte a bőrüket a nap, vagy csak nagyon keveset, ott sokkal szebb a bőrük. Alig vannak ráncaik ott és sokkal kevesebb a pigmentfolt is. Tudom, nem reprezentatív felmérés, de nem véletlen. Meg van egy ismerősöm, évtizedekig kamionsöfőrként dolgozott és az arca egyik felét sokkal többet érte a nap, mint a másikat. A "napos oldalon" sokkal mélyebbek a ráncai és csúnyább is a bőre, fényképen pont úgy néz ki, mintha csak az arca egyik fele lenne photoshoppalva.

Kisminkelve a lehető legkevesebb időt töltöm és odafigyelek a rendszeres tisztításra és hidratálásra is. Emellett próbálok egészségesen élni és étkezni. Én ezekkel a módszerekkel próbálok védekezni a korai ráncok ellen, remélem bevállik majd.

2015. ápr. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Láttam egy BBC-s műsort, és pont a kamionsofőröket nézték, hogy az egyik oldaluk mindig rosszabbul néz ki.


És hogy a cukor nagyon rossz hatással van a kollagénre.


És hogy jegyezzük meg:


UVA Ages (ráncosít)

UVB Burns (éget)

2015. ápr. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

örülök, hogy más szerint is a megelőzés a legjobb módszer. anyukám csak nevet rajta, hogy fényvédőzöm magamat. : )

a nevetésnél kifejezetten azokra a szemkörnyéki, mimikai nevetőráncok gondoltam, amelyek pl. egy hamvas kerek pofijú 8 évesen még semmilyen szinten nem látszanak, szerencsére még rajtam sem, de idővel kialakulnak. és van olyan korombeli, akinek már látszik, hogy kezd kialakulni.

[link]

2015. ápr. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!