Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Valaki, aki ért hozzá, pattaná...

Valaki, aki ért hozzá, pattanástalanító utáni kiszáradt bőrre milyen hidratáló krém/módszer javasolt?

Figyelt kérdés
Küszködök a pattanásokkal ( és miteszerekkel ), tehát nem használhatók zsíros hidratáló cuccokat, viszont most nagyon erősen szárítom a bőröm ( 100 mg akneroxidot használok meg fekete manna szappant ) és az arcbőröm néha hámlósra szárad, meg szoktam még a hátamat is kezelni velük. De 18 éves vagyok, nem akarom mégjobban kínozni és öregíteni a bőröm, szóval muszáj lenne valamivel hidratálni, amitől nem újulnak ki a pattanások. Nem tudom melyik termék vagy esetleg házi módszertől nem kapnának új erőre, valami ami nem (túl) zsíros/ nem olajos cucc kellene.
2015. ápr. 20. 10:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Pattanások ellen nem a bőr szétszárítása a megoldás, attól max rosszabb lesz. Szappant sose használj arcra, a fekete szappan meg pont ami a legjobban szárít.

A pattanások oka belül van, amíg az nem szűnik meg pattanásos leszel... ki kell vizsgálni, egészségesen étkezni, stb. A kencék csak átmenetileg segítenek, amíg használod. Örökké meg nem lehet akneroxidot kenni magadra.

Külsőleg ne szárító cuccokat használj, hanem mondjuk PHA krémet, ami egyben hidratál is. Ez elég jó: [link]

Nem csak 40 fölött. Vagy a leghatásosabb pattanások ellen a BHA savas cuccok, patikában kapsz olyat is. Az sem szárít, és jobb mint amiket most használsz.

Jelenleg hidratálni kéne a bőröd, szóval hidratálót is vegyél... patikából azt is. A legtöbb hidratáló manapság már nem zsíros, de ezt láthatod az összetételén is. Legjobb talán ha éjszakai krémet veszel. pl: [link]

2015. ápr. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az akneroxidot bőrgyógyász írta, azt a szappant meg kozmetikus. Akkor a patikában keressem meg az említett termékeket? Azok a hátamra is és az arcra is jók? ( egyébként a bőrgyógyász írt Inertat is, de annak a gyógyszernek előjött egy mellékhatása és nem tudom szedni)
2015. ápr. 20. 11:18
 3/3 anonim ***** válasza:

bár írtál üzit is, ide is belinkelem, amik szerintem jót tennének, hátha másnak is hasznos.


[link]


arclemosóból inkább őket válaszd, nem szárítanak:

[link]

[link]


hidratálóból pedig őket tudom ajánlani:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


akneroxid mellé pedig kell egy fényvédő is, válassz ezekből:

[link]

2015. ápr. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!