Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Természetes módszer száraz,...

Természetes módszer száraz, szétálló hajra?

Figyelt kérdés

Nagyon száraz, főleg a hajam vége, és szétálló. Ez azért nagyon baj, mert 2 rétegben van a hajam (majd össze szeretném növeszteni őket), és így a rövidebb rétegből így szanaszét áll.

Lehet ezzel bármit is kezdeni?

Kipróbáltam (2 hete csinálom így), hogy ne mosok hajat, csak vízzel. Igaz, az 1. hét utáni öblítés után bekentem a végét balzsammal, a 2. hét után csak ecetes öblítést próbáltam ki. Az 1. hét után egész meg voltam elégedve a hajammal, nem éreztem egész nap szörnyen magamat miatta. A 2. hétnél viszont nem nagyon jött ez így be, egy szénaboglya a hajam.

Szóval a fő kérdés az lenne, hogy valami full természetes balzsamot tudok kreálni? Olyat, ami vízzel is leöblíthető, nem kell hozzá sampon.

(Tegnap megpróbáltam bekenni a végeket argán olajjal, de mintha semmit se csináltam volna.)



2015. ápr. 29. 20:43
 1/3 A kérdező kommentje:

*

Hajszárítót (hajvasalót, stb...) nem használok, ilyenkor mindig tök göndör, mikor megszárad, de egyébként is hullámos-göndör a vége.

2015. ápr. 29. 20:48
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezt a sima vizes módszert nem tudom, ki ajánlotta neked, de önmagában a víz iszonyatosan szárít, és a fejbőrödet nem is tisztítja meg a zsírtól, kosztól stb.

Ha ennyire a természetesség híve vagy, vehetsz biosamponokat, balzsamot, de egyébként otthon olívaolajból, tojásból, mézből is nagyon jó kis pakolásokat lehet csinálni, nézz utána.

De szerintem ezt, hogy csak vizet használsz hajmosáshoz, hagyd abba, mert egyrészt sem tiszta, sem ápolt nem lesz a hajad tőle.

2015. ápr. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A haj öntisztul egy idő után víz nélkül is. :)
2015. ápr. 29. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!