Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nem veszélyes a hidrogén...

Nem veszélyes a hidrogén peroxidos hajszőkítő?

Figyelt kérdés
Mennyire káros ha belefolyik pl a szembe,vagy mennyire "tesz jót" a fejbőrnek?Én is szőkittetek,de csak ritkán,mert tartok tőle.Mindenképp csak fodrász végezze?
2015. ápr. 29. 21:57
 1/4 anonim ***** válasza:

hát ha a sima hajfesték belemenne a szembe, az elég veszélyes, mert még a sampontól is nagyon tud könnyezni meg fájni a szem. de nekem még sosem ment bele a szemembe a hajfesték, nem is tudok, hogy kerülhetne oda.

a szőkítést tényleg érdemes fodrászra bízni. megkérik az árát, de otthon nagyon könnyű elrontani, könnyű tönkretenni vele a hajat. előfordulhat, hogy csípi kicsit a fejbőrt, de ha nem túl intenzív, akkor nincs gond.

2015. ápr. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ha a szemedbe megy, mint minden vegyszer, ez is káros.

nem tesz jót se a fejbőrnek, se a hajnak, de ha ésszel szőkítesz, nincs gáz.

én magamnak szőkítek (színezés előtt) kicsit vékony és töredezett a hajam, de mivel amúgy is rövid, nem igazán érdekel :)

2015. ápr. 30. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Minden festékhez van hidrogén peroxid, nem csak a szőkítőhöz, mégis lehet otthon is hajat festeni és senki nem vakult még meg tőle. Nem is tudom hogy mehetne a szemedbe... a hajadra kell kenni, azt meg ne a szemed előtt tartsd és nincs gond. :) De ha belemegy és kimosod rögtön akkor sincs gond.

Én 15 éve magamnak szőkítem és festem a hajam, sose ment még a szemembe, és a hajamnak sincs semmi baja tőle. Én szőkítés előtt kókuszolajjal szoktam bekenni a hajam, fejbőröm, így nem szárad ki a haj annyira és a fejbőrt is kíméli. Na meg persze ne használj 9%-nál erősebb oxit fejbőr közelében.

2015. ápr. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek:) utolsó,ha fodrász csinálja,ott mennyi százalékos vajon?mint az otthoni?
2015. ápr. 30. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!