Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Sürgős, hajvilágosítás termész...

Sürgős, hajvilágosítás természetes módon, citrommal, kamillával, hogy csináljam? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szóval, a természetes hajszínem sötétbarna. 15 éves koromtól festettem, feketére, vörösre, majd újra feketére, majd kijöttek rajtam a hajfesték allergia tünetei: csalánkiütések a hátamon, nyakamon, vállaimon, és az az iszonyatos viszketés... Október óta nem festettem a hajam, így elég nagy lenövésem van, néhány helyen eléggé ki is kopott a fekete, csak sajnos nem barnára, hanem vörösre... Azt terveztem, hogy henna hajfestékkel vissza festetem barnával a hajam, hogy végre egyszínű legyen. Na de a feketét halványítani kéne, és mivel nem szeretnék újra kemikáliákkal kísérletezni, felcsaptam a google-t, és sok helyen olvastam, hogy a citromlé, és a kamilla is világosítja a hajat.

Ti próbáltátok már? Milyen keverékeket készítettetek, és hogyan/milyen gyakran használtátok?

Vagy bármilyen egyéb tippet, trükköt, tanácsot elfogadok, kicsit kétségbe vagyok esve :(

17/l


2015. máj. 2. 19:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Azzal semmire nem mész a feketére festett hajadon. Ha így alakult a helyzet, hogy semmi vegyszer, akkor próbáld meg a c vitaminos pakolást. Veszel a gyógyszertárban (vagy drogériában) c vitamint, belekevered a samponodba úgy, hogy kenhető masszát kapj, ezt felkened a festett részre, bezacskózod, törölközőt tekersz rá, és legalább fél órát így hagyod. Közben ellenőrizheted azért, hogy mi a helyzet, de inkább az a valószínű, hogy több idő kell ahhoz, hogy megmozduljon a festett szín. Hajmosás után használj ápolókat, mert ez is száríthatja a hajat. Utána természetesen nem a saját hajszínedet kapod vissza, hanem a festék hatására keletkező színalapot, de erre már mehet a henna.
2015. máj. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, sokat segítettél! :)
2015. máj. 2. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!