Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nektek hány nap alatt lesz...

Nektek hány nap alatt lesz zsiros a hajatok ( annyira, hogy mosni kell (ene) )? 15/L

Figyelt kérdés

én ugy vagyok vele, hogy megmosom vasárnap délelőtt/délután, kedden még ki tudom bontani, de szerdán már nem és úgy érzem, hogy jó lenne megmosni

és a 4. napon rendszerint megmosom, mivel már nagyon zavar


régebben ( 1-2 hónapja) kb 5-6 nap után volt ilyen

akkor hetente 1x mostam meg


ez normális?


valami házi praktika, hogy kevésbé zsírosodjon?


Nektek mennyi idő után lesz "mososra érett"?



2015. máj. 9. 08:14
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez a hormonok miatt van egyébként, tini korban hamarabb zsírosodik a haj és a bőr is. De te még a szerencsések közé tartozol, én három naponta mosom, ha vasárnap megmosom, szerdán már el se indulok otthonról, annyira gáz a téma :D

Bár én alapból nagyon igényes vagyok a hajamra, ha már nem lehet szétbontani, mert látszódik rajta, hogy zsíros, akkor már megmosom. Talán kibírna 4 napot is..


Esetleg a száraz sampont próbáld ki; illetve a csalánsampont, azt hiszem az jó rá.

Mivel én falun élek, én magamnak szoktam csinálni öblítő vizet: egy csokor csalán leveleit leszedem egy kisebb fazékba, öntök rá vizet, felforralom az egészet (mintha teát főznél), aztán még ha úgy van lehet bele rakni mást is: levendula, kamilla, citromfű, például nagyon jó. Miután felforrt leszűröm, megvárom amíg picit meghül. Csak akkor kezdem el mosni a hajam, ha már ez a víz langyos, és miután samponoztam, balzsamoztam akkor öntöm rá a hajamra. Aztán várok kicsit és kiöblítem.

2015. máj. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én egy hosszúhajú, göndör srác vagyok és én is három naponta mosom... Szerintem ez így normális, nem látom sem túl gyakorinak, sem ritkanak.
2015. máj. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem attól függ, hogy mennyire fogdosom, stb. Meg hogy milyen sampont használok. De pl. Ha vasárnap megmosom már kedd este újra kell :\ sajnos elég hamar zsírosodik
2015. máj. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem sajnos borzasztóan zsíros a hajam, ezért minden nap megmosom :( Régebben minden másnap mostam csak meg, de akkor a második napon száraz sampont használtam
2015. máj. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2-3 naponta nekem muszáj
2015. máj. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

régebben 3. nap gázos volt, 4. napra mosni kellett.

Ma már van, hogy 5 napig is jól bírja, pedig naponta edzem.

2015. máj. 11. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
1 nap.
2015. máj. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nekem 2 nap után
2015. máj. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hetente egyszer. Kamaszkoromban zsírosodott, akkor heti 2x mostam de ilyen 18-19 évesen észrevettem, hogy amikor már mosni kellene, egyáltalán nem zsíros még, így elkezdtem kivárni, hogy hány napot bír. Egy hét után lett mosásérett, így azóta hetente mosom. Gyerekkoromban is vasárnaponként mostuk mindig, most hogy úgy látszik, lecsengett a kamaszkori hormonzavargás, visszatértem ehhez.

Állítólag ha teafaolajat teszel a samponba (pár cseppet) akkor nem fog hamar zsírosodni, de én nem próbáltam ki, másra használtam az olajat.

24/L

2015. máj. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!