Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Kevés az önbizalmam, mert...

Kevés az önbizalmam, mert pattanásos az arcom és már szinte nem merek ránézni másokra. Hogyan lehetne több önbizalmam?

Figyelt kérdés

Elotortenet, ha valakit erdekel, fontos resze a kerdesnek:


(((Már egy jó ideje pattanásos és heges az arcom. Voltam orvosnál, mindenféle kezelést kapok, de minden reggel úgy kelek, hogy minimum 5 új pattanás van az arcomon. Ilyenkor szépen, "profin", sterilen kezelni szoktam, mert maga a pattanás jobban látszik, mint ami utána marad.

Mivel az osztályomban mindenkinek nagyon sima a bo"re, szörnyen érzem magam, hogy nekem van egyedül ilyen pattanásos arcom. Ráadásul nagyon kritikus az osztály és párszor már be is szóltak miatta, ami nagyon rosszul esett, mert amit tudok megteszek érte. Mindig látom, hogy ha valakivel beszélgetek akkor a szemkontaktusból átpillant az arcomra, majd vissza a szemembe. Ez már annyiszor volt, hogy már nálam kevésbé szebb emberekre sem merek nagyon ránézni, mert nem akarom, hogy megint az arcomat nézzék.)))


Kevés az önbizalmam a lányoknál, és csak várok, hogy elmúljnanak a pattanások. Alapból szerintem elég helyes vagyok, jól öltözködöm és barátságos vagyok. Egyetlen próbléma, ami szétrombolja a magabiztosságomat, azok a pattanások...

Mit gondoltok? Hogy lehetne több önbizalmam? Köszönöm!

16F



2014. dec. 10. 19:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Hmmmm... hasonló cipőben járunk. Azzal a különbséggel, hogy nekem az arcom kb nem, viszont a hátam elég súlyosan, meg a mellkasom kicsit aknés. Illetve én 20 vagyok, már el kellett volna múlnia. Lehet hogy most azt mondod, de hát a hátam nem is látszódik, viszont a nagy piros, bordó átvérzéseket mindenki észreveszi, ha fehér pólóban vagyok, illetve elég rossz, hogy nem tudok kényelmesen szék háttámlájának nekitámaszkodni, mert biztos van ott egy gyulladt papula, ami rohadtul fáj :) Illetve strandon is elég kellemetlen. És az önbizalmam nekem sincs az egekben.


Próbálj meg nem törődni a sok gyökérrel, aki megjegyzéseket tesz rá. Idő után abba fogják hagyni. Illetve próbálj meg természetesen viselkedni, ne zavartasd magad, nyugodtan nézzék csak meg, az nem feltétlenül jelent rosszat. Ha látják, hogy nem foglalkozol vele, ők sem fognak annyira.

2014. dec. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ezért nem kell önbizalomhiányosnak lenned :) Elhiszem, hogy nem lehet jó, hogy az emberek ilyenek, de azt mondod, hogy alapból elég helyes vagy... akkor nem lehet nagy baj ^^ Emiatt ne legyél "félénk" a lányok felé ;) 16/l
2014. dec. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi!!! Már is jobban érzem magam:)))
2014. dec. 14. 19:03
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor jó =.O :))
2014. dec. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Nagy Rebus válasza:

Sajnálom, és átérzem a problémád, régebben én is küzdöttem hasonlóval és a mai napig nagyon kell figyelnem, arra pl. hogy mit eszek, iszok és hogy megfelelően ápoljam a bőröm. Hidd el, az étkezés nagyon sokat számít:-(

Számtalan dolgot kipróbáltam, de nem rég fedeztem fel ezek a kamillás dolgokat, amik nagyon szépen karbantartják az arcom:

[link]


Remélem tudtam segíteni!

2015. jan. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Hát ez szuper,én velem is ez van de én LÁNY vagyok.Igaz,hogy nem durván pattanásos az arcom (bár kinek mi) de rettegek mással szemkontaktust felvenni..mert egyszerűen érzem,hogy az arcom néz.Találkozni is félek emberekkel mert mi lesz ha mglát és kb. elhányja magát..átérzem a helyzeted..én bőrgyógyászhoz járok,igaz,hogy már koránt sem annyi pattanásom van mint régebben,de nem nőtt az önbizalmam,smink nélkül ki se merek lépni
2015. ápr. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!