Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Zsiros, száraz bör Segítség?!...

Zsiros, száraz bör Segítség?! ( többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok. Ne haragudjatok az ékezet miatt hosszu ö betum nincs , nem magyarországon lakom a telefonon meg az hosszu ü meg ö nincs. SZÓVAL A LÉNYEG!! A böröm felkelés, inább reggeli zuhanyzás után nagyon száraz ( elég sokszor látszik is rajta hogy mennyire ki van száradva) ilyenkor álltalában bekenem testápolóval vagy valami nivea krémmel. Ezután megvárom még nagyjábol beszivja és gelkenem az alapozót . Rá 2órával nagyon csunya zsiros a böröm . Mit tudnék vele csinálni? Nagyon idegesit már . Próbáltam már nem kenni rá semmit de hiába rákentem az alapozot utánna éreztem hogy huzódott, kellemetlen volt és látszott is hogy ki volt száradva.

A válaszokat elöre is köszönöm :)


2015. máj. 20. 05:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Alapvetően vegyes típusú a bőröd, nem szabad rá sem száraz sem zsíros bőrre specializálódott termékeket használnod. Drogériákban és még nagyon sok helyen lehet olyan arctisztítókat, krémeket és tonikokat kapni, amik kifejezetten vegyes bőrre vannak. NAGYON FONTOS HOGY NE HASZNÁLJ TESTÁPOLÓT!! Attól is zsírosodhat a bőröd, illetve a nivea krém még viszonylag jó, de az sem a leghatékonyabb. Én sudocremet használok, nálam az segít és később nem lesz tőle zsíros a bőröm.

Ne használj túl erős alapozót, elég egy BB krém, arra pedig mattító kőpuder és ha érzed hogy zsírosodik a bőröd, akkor újra púderezd be és nem fog semmi látszódni. (szintén drogériákban lehet kapni, ajánlom a Rimmel London Stay Matte-ot)

Remélem segítettem és sok sikert, puszi !:)

2015. máj. 20. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

az alapvet probléma, hogy nem jól ápolod az arcodat. először is: arcra ne használj se testápolót, se nivea krémet (ha a kék tégelyesre gondoltál, az általános bőrápoló, nem igazán arckrém, ráadásul iszonyat zsíros).

jó lenne tudni azt is, mivel mosod meg az arcodat, mert feltételezem, hogy az szárítja ki, és igazából nem száraz, hanem vízhiányos. ha szappan, tusfürdő, vagy alkoholos, szulfátos arclemosó, akkor nem kellene használnod. helyette más, szulfáttól-alkoholtól mentes, ph semleges arclemosót használj (pl. balea ultra sensitive waschgel). nem árt beszerezni egy rendes arckrémet is, de az se legyen alkoholos.

ha ezektől nem javul a helyzet, próbálkozz meg a paula's choice bha hámlasztóinak egyikével.

2015. máj. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönôm szépen mind a kettötökbek.

Az arcomat általában vagy szappannal vagy 'st. Ives' borradiros arctisztitoval vagyis én annak használom :D

2015. máj. 20. 15:34
 4/5 A kérdező kommentje:
Ja és alapozonak altalaban bb krébet hasznalok magaban vagy van amikor alá teszek maybelline dream matte mousse ( ez ilyen kis nem tudom hogy kell mondani hogy mibe van :/ de nem folyekony es nem is puder a ketto kozti ) eleg keveset teszek belöllük mert nem szeretem ha sok alapozó van rajtam .
2015. máj. 20. 15:55
 5/5 anonim ***** válasza:
a dream matt mousse jó cucc, de az tényleg ki tudja emelni a száraz részeket. egy gyorsan beszívódó alkoholmentes hidratáló jól jöhet. : ) csak a bb se legyen alkoholos. meg akkor a szappan helyett keress mást, ami nem szárít, és jó lesz ez!
2015. máj. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!