Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Valami természetes cucc,...

Valami természetes cucc, amivel kimoshatom az olajat? (Nem sampon! )

Figyelt kérdés

Sampon és mindenféle ilyen nélkül mosom a hajam, simán vízzel. Szeretnék olajos pakolást tenni a hajamra, mert nagyon száraz, azt viszont nem tudom sima vízzel kimosni.

Tud valaki valami természetes, otthon is összeállítható cuccot, ami leviszi az olajat (és lehetőleg a hajamat sem teszi tönkre)?



2015. máj. 17. 16:12
 1/9 anonim ***** válasza:
és bevált ez a sampon nélküli dolog? csak mert ha én símán vízzel mosom zsíros marad :s
2015. máj. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Elöször is csak kevés olajat használj.


A tojás sárgája igen erösen zsíroldó, emellett rengeteg vitamin meg egyéb hasznos anyag van benne.

2015. máj. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hát igazából nem tudom, mennyire vált be… Mivel nagyon száraz, ezért azzal kevésbé van bajom, inkább az állagával.


És a tojás tényleg leviheti? Azt hittem, ehhez valami másféle anyag kell.

2015. máj. 17. 16:54
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem csoda hogy full száraz a hajad ha nem használsz normális szereket rá. Egy jó sampont nem lehet pótolni.

Amúgy ha javítani akarsz a hajadon akkor használj argán olajat, mivel azt nem kell kimosni és az a legjobb hajápoló olaj mind közül.

Sampon nélkül max forró víz viszi le az olajat de az igencsak káros lenne...

2015. máj. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hát, amiket egyes samponokba beleraknak, én nem mondanám, hogy jobb a hajnak, mint a sima víz.


A múltkor argán olajat tettem rá (igaz, jó sokat), és elég nehézkesen jött le, még samponnal is… :P

2015. máj. 17. 18:18
 6/9 anonim ***** válasza:

NEM tojás, hanem CSAK a tojás sárgája - a felérjét igen alaposan el kell távolítani. Utána úgy használd,ahogy a sampont szokás, alaposan maszírozd bele a hajadba és utána bö, nem forró vízzel öblítsd ki.


Egy kísérlet, hogy megértsd a müködését: egy kisebb üvegbe, aminek teteje is van - vékony, magas jobb - tegyél egy tojás sárgáját meg 1 evökanál olajat, és alaposan rázd össze. A tojássárgája az olajjal emulziót képez, és utána vízzel keverhetö. (Lényegében így készül a majonéz is).

A hajadon is a tojássárgája meg az olaj összekevereednek és utála lemosható lesz.

2015. máj. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hú, szuper, remélem, hogy beválik! :) (Megy a zöld kéz!)

Egyéb megoldás?

2015. máj. 17. 20:04
 8/9 anonim ***** válasza:

Arra figyelj, hogy semmiképp ne legyen jó meleg a víz, mert tudok olyat, akinek úgymond megfőtt a hajában a tojás és nem tudta kiszedni az apró darabokat... :) (ehhez nem kell forrónak lennie)


Még a saját véleményem a természetességhez: amilyen koszos a levegő mostanság, nincs az a víz, ami letisztítja a hajat csak úgy magában.

A tiszta argánolaj aranyáron van, ne pazarold, hogy sokat használsz belőle, elég abból nagyon kevés is.

A haj lehet attól is száraz, hogy nem viszel be elég folyadékot. Belülről is táplálni kell a hajat, nem csak kívülről.

2015. máj. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Ha fiútól is elfogadod a választ, akkor én azt mondanám:

Ükanyáinktól kellene megkérdezni.

2015. jún. 3. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!