Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szerintetek mitévő legyen?...

Szerintetek mitévő legyen? Valakinek nincs ötlete esetleg tapasztalata, hogy mivel tudnám helyettesíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok,megpróbálok rövid lenni és a lényeget leírni.

Kb 14 éves korom óta küszködök a pattanásokkal és a miteszerekkel. Megjártam minden utat,vizsgálatok,bőrgyógyászok,gyógyszerek,krémek stbstb.

Semmi sem hatott,max picit javított a helyzeten. Viszont elkezdtem használni (4 hétig) az Akneroxid 50 nevű krémet amiben benzol peroxid van. Teljesen helyre tette az arcom, minden gyulladt pattanásom,miteszerem eltűnt. Viszont van egy hátránya ennek a csodakrémnek..az,hogy fényérzékeny lesz tőle a bőr,és a használta mellett tilos napozni,ezért abba is hagytam 2,5 hete a használatát,hogy mire megyünk nyaralni nyugodtan napozhassak.

Itt jön a probléma,folyamatosan romlik vissza a bőröm állapota. Koránt sem olyan vészes,mint régebben,de egyre csúnyább.


Két lehetőségem van:

1, beletőrödök,hogy csúnya lesz megint az arcom,de nem hagyom ki a nyári programokat

2, kihagyom a nyarat és szép lesz az arcom


Viszont azthiszem 10 hétnél amúgy sem lehet tovább használni,szóval inkább egy harmadik megoldás után kutatnék. Bárkinek bármi ötlete,tanácsa?! Nagyon hálás lennék ha segítenétek nekem. Mivel tudnám helyettesíteni a benzol peroxidot?

18l


2015. máj. 20. 21:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Menj el bőrgyógyászhoz,vagy kozmetikushoz ès mutasd meg neki a krèmet ès megmondod hogy olyan krèm kène aminek hasonló összetevői vannak
2015. máj. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az a baj,hogy a lényeg a benzol peroxid,attól javult. Így hiába használok másik krémet amiben az van,mert azzal se napozhatok.

Hasonló hatóanyagról pedig nem tudok,hiába keresek.

2015. máj. 20. 21:37
 3/8 anonim ***** válasza:
aham, akkor ballagj el egy gasztroenterológushoz és nézesd meg, h van-e táplálék allergiád. Az szokott még ilyesmit produkálni.
2015. máj. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

a benzoil peroxid tényleg az egyik leghatásosabb dolog pattik ellen, de nyáron nem jó használni. sajnos én sem tudok rá tuti megoldást. a bha hámlasztás jó még pattanásokra, de az is fényérzékenyít, majd ősszel próbáld ki.

nyárra szerintem használd a la roche posay effaclar duo[+] krémet. ennek is jó hatása van a pattikra, bár nem olyan eredményes nálam, mint az akneroxid. viszont az effaclar duo nem fényérzékenyít. : ) szerintem tegyél vele egy próbát. viszont napozós, nyaralós, strandolós napokon nappalra ezt se használd inkább, csak fényvédőt. éjszakára lehet. amúgy szerintem lehet használni 10 hétnél tovább, csak tarts pár hét-egy hónap szünetet két kúra között.

remélem tudtam egy picit segíteni.

2015. máj. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
de amúgy igen, lehet, hogy belső oka van a pattiknak. ételallergia, rossz fog, hormon gondok. endokrinológushoz is érdemes elmenni.
2015. máj. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm,aranyosak vagytok.

Voltam már mindenféle vizsgálaton,nincs allergiám,legalábbis nem ételre.

Az effeclar duo-t pedig én is szeretem, már régóta használom ,de azért köszi a tippet. Én is sokmindenkinek ajánlottam már. Nekem a pirosságomat hozta teljesen rendbe.

2015. máj. 21. 13:00
 7/8 anonim válasza:
Nekem két dolog párhuzamos használata bevált. Nagyon csúnya volt az arcom de kurkumás arcpakolást használtam majd utána egy úgy nevezett kék krémmel kentem be az arcomat.Még mindig van egy-két pattanásom de még csak egy hete használom. Próbáld ki, remélem neked is segíteni fog.
2015. máj. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Mindenképp utána nézek!
2015. máj. 24. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!