Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan tüntessem el gyorsan...

Hogyan tüntessem el gyorsan de véglegesen a pattanás utáni sebeket? Hogyan tudom őket megelőzni hogy ne legyen több?

Figyelt kérdés

2015. máj. 24. 08:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha otthon nyomkodod, ne csodálkozz ha sebes lesz. Többet ne nyúlj hozzá, akkor nem lesz ilyen. Menj el szakemberhez, nyomkodás után VIO-val fogja kezelni az arcodat, úgy sokkal gyorsabban gyógyul, és biztosan kapsz egy hámosító, nyugtató pakolást is. Szerintem pár ezer forintot megér egy hónapban az, hogy normálisan nézzen ki a bőröd és ne maradjon heges.
2015. máj. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%
Nem kell ehhez kozmetikus, csak megfelelő kezelés otthon... ha nyomkodsz tiszta kézzel, gőzölés után tedd és fertőtleníts mindig, használj sebekre-kiütésre való krémeket (Sudocrem vagy Neogranormon, stb.) hogy gyorsabban gyógyuljon. Ha heges vagy arra AHA savas krémeket használj. Pattanásokra, mitesszerekre BHA jó.
2015. máj. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Annak sok értelmét nem látom, hogy otthon nyomkodja az arcát, hiába tiszta a keze és puhítja fel, ha nem tudja a pattanást teljesen kinyomni, éppen csak a tetejét szedi le. Én nemrég végzett kozmetikus vagyok, és magamnak még én sem csinálom otthon. Magának egyszerűen nem tudja az ember normálisan kinyomni. A drogériákban kapható AHA-s peelingeknek pedig közel sincs olyan hatásfoka, mint a professzionális termékeknek, azt ígyis-úgyis kozmetikusnál kell venni, úgyhogy egy füst alatt be lehet feküdni egy nagykezelésre. Könyörgöm emberek, nőjünk fel végre, ne ilyeneken akarjunk spórolni. Minden szir-szarra képesek vagyunk kiszórni a pénzt, nehogy már pont a kozmetikuson spóroljunk. Ezt a bőrt foglyuk viselni életünk végéig, havi egy nagykezelés pedig nem nagy érvágás, attól senki nem fog éhen halni. Ha majd 5-10 év múlva zavarni fognak a pattanások után maradt hegek, jóval több pénzt fogsz rá elkölteni, mint amennyibe most kerülne karbantartani. A saját arcával persze mindenki azt csinál amit akar, de legalább hülyeségekre ne biztassuk a kérdezőt!

Még azt tudom javasolni, ha nem túl érzékeny és vízhiányos a bőröd, próbált ki az akneroxid krémet, patikában kapható 1-2000 Ft-ért. Ez elpusztítja azokat a bacikat, amik a pattanást okozzák, viszont fényérzékennyé teheti a bőrt, úgyhogy nyáron annyira nem szabad használni, legfeljebb éjszakára, nappal pedig fényvédőt kell rakni az arcra.

2015. máj. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

kérdező:

ha már van seb, akkor neogranormonnal kend, ez szépen begyógyítja, halványítja is. megelőzni pattanástalanítóval tudod, az akneroxid tényleg jó erre. de fényvédő kell mellé nappalra!



azért nem csak a drogériás AHA peelingek léteznek, patikában, webshopokban is kapható rendes AHA hámlasztó.

én rendszeresen 8%-osat használok (paula's choice), és van itthon két féle, magasabb %-os anacondám is, amit kozmetikusok is használnak. annyit én is meg tudok tenni, hogy ph semleges lemosóval megmosom az arcomat, száraz bőrre felkenem a hámlasztót, majd lemosom és másnap fényvédőzök.

de otthon én sem merem nyomkodni magamnak, sosem lesz olyan szép, mint egy JÓ kozmetikusnál. bár sok rossz kozmetikushoz is volt már szerencsém sajnos, akiktől ugyanolyan sebesen jöttem el, mintha én csináltam volna...

de azóta találtam jó szakembert.

2015. máj. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
79%

Kedves utolsó válaszoló! A 8%-os AHA a karbantartó időszakban használható, ezért is mondom, hogy érdemesebb szakemberre bízni. Hadd meséljek nektek az AHA kúráról! :)

Optimális esetben 3 szakaszra bontható. Mivel az AHA sav irritációt, érzékenységet válthat ki, ezért az első pár hétben alacsony töménységű, 1-2%-os savval kezeljük a bőrt. Ez a hozzászokjtató szakasz. A második, aktív szakaszban már 10-20% töménységben használjuk (ez a leglényegesebb), a bőr állapotától függően akár 4-5 hétig is tarthat, a legutolsó szakasz pedig a karbantartás, heti 1 alkalommal 6-8%-os AHA-val. Ezt persze már végezheti otthon is a kedves vendég. Ha nagyon akarja akkor akár az egész kúrát is, de így sokkal drágább, mert 3 terméket kell megvennie.

2015. máj. 25. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!