Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Valakinek van itt tapasztakata...

Valakinek van itt tapasztakata benzoyl peroxid tartalmú kozmetikai készítményekkel? /link leírásban/

Figyelt kérdés
[link]

2015. jún. 5. 06:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Én nem ajánlom, hosszú távon legalábbis semmiképp. Ha fiatal vagy, nagyon zsíros bőrrel, akkor jó lehet, egyébként tényleg ne. A bőröregítő hatása nagyon durva, csak sokan rálegyintenek. Szárít is, de az a kisebb gond vele, azt lehet ellensúlyozni egy kis hidratálással.

Hiába kapható vény nélkül is, előtte próbálkozz inkább a bőrgyógyász által felírt receptköteles krémekkel. Ha azok nem segítenek, akkor jöhet a BP de próbálj meg ne erre építeni.

2015. jún. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

ezek közül akneroxiddal van tapasztalatom. nagyon hatásos pattanások ellen, sok pattim volt, egy tubus leszedte az összeset. azóta tized annyi pattanásom sincs. én 5-öset használtam eleinte napi 1-szer, aztán napi 2-szer, majd amikor már nem sok gond volt a bőrömmel, visszaálltam napi 1-re, míg tartott a tubus. napi egyszer nem vészes a szárítás, napi kétszer eléggé szárított. de egy jó hidratáló megoldja, ajánlom a bioderma sensibio light-ot vagy a balea ultra sensitive hidratálóit.

ha használod, fényvédő kell nappalra.

én nem vettem észre öregítő hatást, de egyébként tényleg pre oxidáns hatású. 1-2 tubusnál még elvileg nem észrevehető ez, de éveket át ne ajánlott használni, ez a tájékoztatóban is benne van.

ha használsz mellette antioxidánsokat tartalmazó tonikot, szérumot vagy arckrémet, akkor egyensúlyba kerülnek a dolgok.

benzoil peroxidot lehet helyettesíteni azelain savas krémekkel.

pattanásokra tudom még ajánlani a bha hámlasztást, hosszabb távon hat és nincs preoxidáns hatása, mint a benzoil peroxidnak.

ha egy-két tubus BP után nem javul a bőröd, vagy ugyanannyi patti jön vissza, érdemes próbálkozni a bha-val, vagy bőrgyógyász segítségét kérni.

2015. jún. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!