Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Tele van a homlokom pattanások...

Tele van a homlokom pattanások utáni pirosas-barnás foltokkal. Undorító. El lehet tüntetni ezeket valahogy, vagy ezek örökre megmaradnak?

Figyelt kérdés

2015. jún. 7. 17:56
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Gyümölcssavas hámlasztóval eltűnnek.
2015. jún. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
És ilyet hol lehet venni?
2015. jún. 7. 17:59
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

az AHA, glikol sav, gyümölcs sav tényleg jó, de nyáron nem ajánlott a használatuk.

szóval ilyen napos évszakban inkább használj neogranormont éjszakára, vagy a la roche posay effaclar duo+ krémet, ezek nem fényérzékenyítik a bőrödet, nyáron is használhatod.

2015. jún. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Fényvédő használata mellett sem lehet ezeket használni? Nagyon csúnya az arcom ezek miatt, mindenképpen szeretném eltüntetni a foltokat.
2015. jún. 7. 19:58
 5/25 anonim ***** válasza:

Hát, lehet hámlasztani nyáron is, de MINIMUM 50 faktoros fényvédő használata mellett! Ha hámlasztasz, fényvédőzz azonnal. Itt tudsz olvasni a hámlasztókról, de azért ne hámlaszd túl a bőröd és tényleg figyelj a fényvédőre, különben egyrészt szénné ég a bőröd, másrészt az öregedés jeleinek legfőbb oka a fényvédőmentes hidratálás. Magyarul még foltosabb és ráncosabb lesz a bőr, ha az ember lánya nem használ fényvédőt.

[link]

2015. jún. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a segítséget. :) És egyébként ez tényleg jó? Mennyi idő alatt tünteti el a foltokat? Csak olyat szeretnék venni, ami tényleg használ.
2015. jún. 8. 14:16
 7/25 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok, anyukámnak nagyon aknés a bőre, sok a heg az arcán, homlokán, neki nagyon sokat segített a hámlasztás. Eleinte Paula 10%-os AHA hámlasztójával kezdte, az elég brutál, csak heti 1x javasolt, de szépen helyretette a barna foltokat, aztán áttért a 2%-os, naponta használható BHA hámlasztóra. Mivel nem kell öntözni vele a bőrt, ezért megéri a Paula hámlasztóját megvenni, nagyon drága ugyan, de sokáig elég és tényleg jó.

Véleményeket itt tudsz olvasni a 2%-os hámlasztóról: [link]


Nekem alapvetően vízhiányos, de zsírosodó a bőröm, nem használok erős hámlasztót, csak a Benton Aloe BHA tonikját, ezt a párom is használja tág pórusokra, zsíros, gyulladt pattikra ( [link] vagy másik alternatíva a Cosrx AHA/BHA tonikja ( [link] Ebben a kettőben az a jó amúgy, hogy egyrészt fújós kiszerelésű, könnyű felvinni, másrészt ha még sose hámlasztottál, ezekkel jó elkezdeni.

Persze minden hámlasztó csíp, sőt, minél erősebb, annál kellemetlenebb, de alapvetően nem mar, annyira nem vészes azért. :)

2015. jún. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

lehet hámlasztani, de nem túl gyakran és nagyonnagyonnagyon szigorúan kell venni a fényvédőt, otthonra, 4 fal közé is fel kell kenni. de ha sokat vagy ilyenkor napon, mert olyan a munkád, vagy szeretsz napozni, kertészkedni, mész nyaralni, akkor tényleg nem érdemes, könnyű leégni hámlasztott bőrrel.

amúgy én is paula's choice-t használok, 8%-osat, de ez most épp nem kapható a webáruházban, pár hónap múlva szerintem már lesz újra. ha külföldi rendelés is játszik, akkor a cosrx márka aha 7 termékét ajánlom. én is kifogytam a paulából, ezt vettem helyette.

hogy mennyi idő alatt tűnnek el a foltok, az a foltok milyenségétől is függ.

nekem főleg friss, pattanás utáni piros foltokkal van tapasztalatom, ezeket egy hónap alatt szinte láthatalanná teszi. ősszel-télen heti 2-szer kenem, így nyáron heti 1-szer. itthon dolgozom, szóval tudok pontosan ügyelni a fényvédelemre is.

a barnás foltok gondolom régebbiek, azokat több idő eltüntetni. de halványodás szerintem már néhány használat után látható bármilyen folt esetében.

2%-os bha-t is használok pattanások ellen, nagyon jó termék ez is.

ebből kapható kisebb kiszerelés is, ami 30 ml és 3000 ft, fél évig vagy akár tovább is elég. próbaként ezeket a kisebb, deluxe kiszereléseket illetve a pici zacskós mintákat ajánlom.

a benton termékeket is nagyon ajánlom, amit az egyik válaszadó írt. : )

2015. jún. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :) És egyébként ha nem használnék semmit, akkor ezek soha nem múlnának el?
2015. jún. 8. 17:55
 10/25 anonim ***** válasza:

de, idővel elmúlnak, csak lassabban. esetemben nagyon lassan, akár egy évig is eltart egy-egy patti utáni folt.

de ha nyáron fényvédőzöd mindenféle hámlasztás nélkül is az arcod, az is sokat segít. az uv sugarak bebarnítják ezeket a foltokat, így nehezebb tőlük megszabadulni.

de a neogranormon és a la roche posay effaclar krém is tényleg gyorsítja a halványulást, fényérzékenység nélkül.

2015. jún. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!