Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit csináljak, hogy szebb...

Mit csináljak, hogy szebb legyen a bőröm?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, és sajnos kombinált a bőröm! a homlokomon és orromon zsírosabb, és apró piros pöttyök (inkább ragyának mondanám mint pattanás, mert nem nagyon és nincs fehér közepük) jelennek meg rajta, és az orromon még mitesszerek is! Kétoldalt az almácskák pedig annyira ki vannak száradva hogy szárazságfoltok jelennek meg rajta! Amúgy is nagyon száraz a bőröm, és a fejbőrömön ekcémás is vagyok! Viszonylag egészségesen étkezem, minden reggel és este mosom az arcom hideg vízzel, este sminklemosóval (micellás víz) illetve reggel és este nem zsíros hanem inkább vízhiányos bőrre kifejlesztett hidratáló krémet használok! Keveset sminkelek, és egy héten egyszer radírozom a bőröm!


Mit kéne még tennem, hogy szebb legyen és eltűnjenek azok a kis pontok illeve a szárazság? Kérlek segítsetek! Kozmetikusok válaszának is nagyon örülnék!:)



2015. jún. 9. 08:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a fejbőröd nem ekcémás, hanem seborrheás lehet, ahogy az arcod is ebbe a bőrtípusba esik valószínűleg. Sajnos tipikusan olyan betegség, amire tuti módszer nincs, csak találgatnak ilyen-olyan allergiákkal, ételérzékenységgel, de általában genetika kérdése. Kezelni csak tünetileg lehet szteroidokkal, de azt meg nem lehet a végtelenségig.

Sokat javítanak rajta a direkt erre kitalált patikai krémek és lemosók, érdemes kipróbálni. Illetve saját tapasztalatom szerint a fizikai bőrradírok többet ártanak, mint használnak, inkább kémiai hámlasztókkal próbálkozz (és mellé fényvédővel).

Persze ezek csak tippek és saját tapasztalatok, lehet neked egész más problémád van. De ezt inkább egy bőrgyógyász tudná megmondani vizsgálat alapján. Esetleg olvass utána annak, amit én írtam, vannak egész alapos leírások, az alapján besorolhatod magad és kereshetsz megoldást is.

2015. jún. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ!!:))
2015. jún. 9. 12:12
 3/5 anonim ***** válasza:

pattanásokra jó a benzoil peroxid anyag, ilyet tartalmaz az akneroxid krém. ezt csak a pattanásos részre kend. utána egy laza hidratáló sem árt.

a száraz részekre pedig tömörebb hidratálót kenj.

sokat tud segíteni a hámlasztás is. itt egy jó kis cikk a kombinált bőrről:

egy jó cikk:

[link]

2015. jún. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ja és lemosónak ajánlom a balea ultra sensitive waschgelt, vagy a babylove ultra sensitive waschlotiont, vagy a schauma baby lemosóját. ezt bárhol lehet használni, arcon, testen, hajon. nem szárítanak.
2015. jún. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!:)
2015. jún. 9. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!