Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Most hülyének nézett a fodrászom?

Most hülyének nézett a fodrászom?

Figyelt kérdés
Körül-belül egy hete daueroltattam a hajamat a fodrászommal akihez elég hosszú ideje járok. Sokan nem tartják túl jó fodrásznak, de nekem eddig semmi bajom nem volt vele. Előzetesen megbeszéltem vele az időpontot, hogy legyen ideje mindent beszerezni ami pont nincs neki. Elmentem, bedauerolta, akinek volt ilyen tudja hogyan megy ez... Igen ám, de mikor kibontotta csak hullámok voltak benne és azzal vigasztalt, hogy ez csak a "betörési idő miatt van, és a második vagy harmadik alkalom után lesz rendes göndör". Mondom oké, majd meglátom, és jövök a következőre. Ezek után egy kiló hajhab és mehettem is. Pár nap múlva találkoztam egy rokonom barátnőjével, aki fodrásznak tanult. Meséltem neki a daueromról, erre ő nem értette, hogy miféle "betörési idő" kell, mert hogy az első után is rendes csigák kellettek volna a hajamba, mint a csavarók. Mikor elmondtam neki, hogy hajhab is lett a frizurámba téve, azt mondta, hogy szerinte rossz minőségű dauervizet használt, mert sosem szoktak hajhabot tenni bele. Hazamentem, és hajat mostam, hogy lássam, tényleg a hajhab tartotta-e az egészet. És most tök egyenes a hajam, mint annak előtte, csak bűzlik a dauervíztől, és kb. csak a fele van meg mert kiritkította a dauer előtt. És most nem tudom, hogy a kb. 25 éve fodrászként dolgozó hölgy csapott be, hogy háromszor kifizettesse a daueromat, vagy az ismerősöm tévedett, bár azt nem tudom, miért mondta volna, ha nem igaz. Légyszi, aki fodrász, vagy dauerolva van a haja, az segítsen!

2015. jún. 21. 15:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Nagyon régen volt dauer a hajamba. Gondolom, hogy hideg dauert tett bele. Mindig megbeszéltük, hogy csak hullámos vagy göndör legyen a hajam. Ennek megfelelően hagyta a csavarokon a dauervizet. Utána csak samponnal megmosta.

Ha hosszú a haj, akkor nem lesz olyan göndör, mint a rövid haj.

De a többszöri mosástól nem lesz göndörebb a haj.

Vagy a dauervíz nem volt jó, rövid ideig hagyta a fejeden, azért nem göndör a hajad.

Csinálja meg rendesen, de ezért ne fizess neki.

2015. jún. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ha tudnád hány kontár fodrász van...
2015. jún. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyértelműen nem volt jó a dauervíz, nincs olyan, hogy betörési idő. Sőt, közvetlenül azután tartja a legjobban a hajat, hogy megcsinálták. A rendes csigákhoz erős dauer és kis csavarok kellenek.
2015. jún. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Derékig érő hajam van. Anno mikor dauert tetettem bele még nem is hagytuk rajta annyi ideig, mint az előírt, mert nem akartam, hogy nagyon göndör legyen. Elsőre befogta.

Téged durván átvertek.

2015. jún. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

rossz volt a dauervíz v kevés ideig hagyta rajta! nem szakszerű volt az biztos!


nem 3 alkalom kell, hanem amíg le nem nő a hajadból a dauer,vagyis hónapokig kellene szépnek maradnia!

2015. jún. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Keress másik fodrászt :)! Amikor dauerolva volt a hosszú hajam, az első alkalommal is göndör lett, ami hónapokig benne maradt. A csavarók nagyságától és a dauer víztől függ a végeredmény (meg persze a hozzáértő fodrásztól).
2015. jún. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Hát elég ideig volt rajta a dauervíz kb. 50 percig... Keresek mást.
2015. jún. 22. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!