Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Olvastam, h a citromlé fehérít...

Olvastam, h a citromlé fehéríti a bőrt, ez igaz? Akár káros hatással is lehet az arcra?

Figyelt kérdés

2015. jún. 22. 18:10
 1/8 anonim ***** válasza:
28%
BVB fan vagy? Egyébként nem hiszem hogy, káros hatással lenne.
2015. jún. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mennyire érzékeny a bőröd.


Kezdjük ott, hogy nyáron ne használd, mert foltos leszel, mivel a citromban lévő sav fényérzékennyé teszi a bőrt.


Ha nagyon érzékeny, akkor brutálisan fáj, marja az arcodat és napokig piros leszel.

Ha nem érzékeny, akkor is csíp, de a pirosság eltűnik néhány óra alatt és szépen lehámlasztja a bőrödet.


Én csak ősszel használom, heti 1 alkalommal és 4-5 használat után már nyoma sincs a nyáron összeszedett barnaságomnak (szerencsére). Mondjuk nem is barnulok sokat, mert erős napvédőt használok, szóval nincs nehéz dolga a citromnak.

2015. jún. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszi,ám hogy jön ide az,h BVB fan vagyok-e? :'D Hát mi1..fan azért nem vagyok,de hallottam őket és tetszik
2015. jún. 22. 18:27
 4/8 anonim ***** válasza:
Te minek akarod nyáron fehéríteni az arcodat?:DDDD
2015. jún. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

a citromnak túl savas a ph-ja ahhoz, hogy megfelelően hámlasszon. ahhoz beállított ph-jú termékeket kell használni. ráadásul a citrom nagyon mar, és sok benne az illóolaj, amely szintén irritálja a bőrt.

ellenben egy stabilizált c vitaminos szérum tudja halványítani a hegeket, de magát a bőr természetes színét nem tudja semmi fehéríteni.

vagyis van valami durván veszélyes fehérítő szer, amit michael jackson használt, de azt nem adnak ki halandó embereknek. : D

2015. jún. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Próbáltam régen citromlét, de nem tett jót a bőrömnek, csípte nagyon és az érzékenyebb részeken ki is pirosodott, a szám felett ki is csípte a bőröm, azóta soha. Dm-ben lehet kapni zacskós aszkorbinsavat (c-vitamin) én azt szoktam összekeverni valamivel, méz, aloe, arcmaszk, változó és felkenem az arcomra. Mivel nagyon erős antioxidáns, baromi jó a bőrnek én már 10 perc múlva látom, hogy szebb, egységesebb a bőröm. Youtube-on rengeteg videó van fent, ahol kozmetikus magyarázza és demonstrálja, hogy miért is jó. Azt is csinálhatod, hogy a hidratáló krémedbe keversz egy kicsit és azt kened fel. Viszont ezt sem szabad túlzásba vinni :)
2015. jún. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

hát, ha simán aszkorbinsav porral ügyködünk, annak semmi hatása nem lesz a bőrre, mivel az aszkorbinsav nagyon törékeny összetevő. ha fény, levegő éri, azonnal tönkremegy minden antioxidáns és fehérítő hatása, ráaádul a ph-ja sem megfelelő. tehát, ha belekeverjük krémbe, felkenjük az arcunkra, teljesen felesleges.

antioxidánsként beállított, stabilizált formulájú aszkorbinsavat érdemes kenni. ilyen készítményei vannak a következő márkáknak: brtc, ost, c20, mad hippie, paula's choice. a garniernek is van fém tubusos c vitaminos kréme, az sem véletlenül nincs tégelyben...

2015. jún. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ez érdekes, nekem csak ez vált be :S természetes, és ráadásul nekem nem is csíp. én viszont egyáltalán nem fehérítésnek használom, hanem mint tonik. nekem csak ez szárítja le a pattanásaimat, ami fontos, mert nekem csak gyulladtak vannak, és ráadásul nagyon zsíros is a bőröm. de gondolom ahány ember, annyiféle bőr..
2015. jún. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!