Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » S. O. S. Hogyan kezeljem a...

S. O. S. Hogyan kezeljem a pattanásokat házilag?

Figyelt kérdés
Nem érdekel ha hónapokig is tart hogy szép legyen a bőröm, de már elegem van a pattanásokból, az arcomon egy négyzetcenti pattanásmentes terület nincs, sok van a hátamon, lapockámon rengeteg, van nyakamon, rengeteg a vállamon és a felkaromon,nyakam alatt is, meg hasamon is volt. Anyu nem visz kozmetikushoz, azt mondta oldjam meg. De nem tudom! Segítsetek, mert megfogok őrülni! (Jó mondjuk ennyivel bőrgyógyászhoz is mehetnék, de oda meg főképp nem visz el)

#pattanás #pattanás kezelése #házilag kezelés
2015. jún. 27. 00:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%

Én a patikából szereztem be egy arclemosót, meg valami alkoholos löttyöt és ez nagyon sokat segített.Szerintem ott érdemes érdeklődnöd, mert a bőröd típusától függően tudnak ajánlani mindenfélét erre a problémára.

És az is segít, ha rendszeresen mosol arcot.Tudom, ez nem hangzik valami hatásos módszernek, de a megelőzésnél hasznos lehet.Főleg nyáron, a melegebb időkben.

2015. jún. 27. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
46%
Egészséges táplálkozás az alapja mindennek na meg az idő, hidd el tudom miről beszélek.
2015. jún. 27. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

figyu, egyedül is elmehetsz ám bőrgyógyászhoz. a leírásod alapján elég súlyos a helyzet, szerintem nem is csak krém kellene hanem valami gyógyszer. menj el dokihoz, ő fog tanácsolni valamit. ha súlyos, akkor anyukádnak is meg kell értenie, hogy ezt nem tudod egyedül megoldani, hanem ki kell váltani a receptet, amit adott az orvos.

amúgy az akneroxid krémet ajánlom, pár hónap alatt letisztít, de mellé kötelező egy fényvédő, meg nyáron nem is ajánlott akneroxidozni.

de mivel súlyosnak hangzik a leírásod, tényleg menj el bőrgyógyászhoz.

2015. jún. 27. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
jaaaa és alkohollal ne kend, nagyon árt a bőrnek, főleg a pattanásosnak. kiszárít, erre a bőr még több zsírral válaszol, amitől még több lesz a pattid. ráadásul fokozza a gyulladást, irritál, és a bőr természetes védőrétegét is tönkreteszi.
2015. jún. 27. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
próbáld ki azt hogy nem eszel laktóz és glutén tartalmú ételeket. legalább 2 hétig. Ha kevesebb és kisebb pattanásaid lesznek akkor megvan a probléma forrása. Nekem bevállt..kár hogy 8évnek kellett eltelnie míg rájöttem.:D
2015. jún. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
ja és természetesen kerüld a cukros üdítőket. Igyál csak vizet.
2015. jún. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

a tej-glutén elhagyása tényleg sokaknak bejön.

nekem is sokkal kevesebb a pattanásom, ha nem iszom pl. tejet.

2015. jún. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a hasznos válaszokat mindenkitől ;) :)
2015. jún. 29. 03:34
 9/14 anonim ***** válasza:
Viszont az alkohol megöli a baktériumokat és így nem képződik még több genny.Emiatt hamarabb tudd felszívódni az ilyen gyulladás.
2015. jún. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

más bőrfertőtlenítők is léteznek, nem csak az alkohol, sőt egy az akneroxid vényköteles készítmény konkrétan megöli a pattanást okozó baktériumokat.

az alkohol meg csak kiszárít, amire a bőr még több zsírral válaszol, és a túl sok felesleges zsír miatt nem tudnak ürülni a pórusok, tehát még több pattanást okoz...

2015. jún. 30. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!