Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » BHA és AHA hámlasztó mellett...

BHA és AHA hámlasztó mellett milyen fényvédőt használjak? Kezdő vagyok

Figyelt kérdés

Majd most fogom el kezdeni a hámlasztók használatát.

Általában csak a 4 fal között vagyok, de azt olvastam h akkor is kell használni fényvédőt. (nekem kombinált, zsíros a bőröm)

A fényvédő felvitele után lehet kézzel felvinni az alapozót? (mert mással sztem nem menne)


AHA 7% azt heti 1x használnám. A BHA 2% ezt naponta vagy 2 naponta este.


Alapozót is csak általában hétvégén használok.


Köszönöm aki tud tanácsot adni, illetve ha tudtok küldhettek linket, videót is ahol erről van szó bővebben. :)



2015. júl. 10. 13:53
 1/8 anonim ***** válasza:

No, akkor kezdetnek ajánlom Ildi blogját, ami remek ebben a témában: [link]

Ha valaki, akkor ő mindent tud a fényvédőkről :D

Itt vannak fényvédős posztok tőle:

[link] amitol-a-borod-szep-lesz/fenyvedelem/


Nekem kombinált a bőröm, a T-vonalam zsíros, télen szárazabb, az orcám szintén szárazabb egész évben. Nekem a La Roche-Posay Anthelios XL mattító fényvédő bevált bevált, bár ez kémiai fényvédő, ami felszívódik, szóval azt nem bírja mindenki. Fizikai fényvédőket annyira nem használok, amit próbáltam, az az Innisfree fényvédője, ez egy koreai márka, ebayről rendelhető, rettentően jó, kevés összetevővel, nem zsírosít, nem csapja ki a bőrt és olyan 3000 forint környékén van, szóval olcsó is.

Ebben a kategóriában erős még a Bioderma és az Uriage is, ezek drágábbak, de nagyon jók.

2015. júl. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Fényvédőt csak akkor kell felkenni ha kilépsz otthonról, akár a ház elé, boltba, erkélyre is. Én arcra az Eucerin mattító 50-eset ajánlom, de a lényeg hogy 50-es legyen. Akár naptejet is használhatsz, csak az az arcon elég fényes, az Eucerin nem, az egy könnyed folyékony cucc. Kézzel fel lehet vinni az alapozót rá.
2015. júl. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

1-es át fogom böngészni a linkeket köszi.

Annyi kérdésem lenne még hogy nekünk ilyen van otthon.. Arcomra bevált, esetleg megfelel ez is vagy muszáj vegyek egy másikat? :S


[link]

2015. júl. 10. 15:07
 4/8 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, hááát, ha bírja a bőröd és nem túl nehéz neki, akkor tehetsz vele egy próbát, persze. Ha jól látom, 50 faktoros, plusz érzékeny bőrre való, így a hámlasztott bőrt szerintem nem fogja kicsapni. :)
2015. júl. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

az egyessel értek egyet, mindent leírt. : D a blogot én is ajánlom.

annyit fűznék hozzá, hogy ha hámlasztas, tényleg otthonra is elkél a fényvédő, szal nem csak akkor ha kimész, mint ahogy a másik válaszadó írta. az ablakon is átjön az uv, a hámlasztott bőr pedig sokkal érzékenyebb a napra.

fényvédő után ha teheted, várj egy kicsit az alapozással, utána akár kézzel is felviheted, csak ne túl erős, ne dörzsölő mozdulatokkal, hanem finoman, és inkább "ütögetve", mert különben lejön a fényvédő alatta.

sok sikert a dologhoz, remélem, neked is be fog válni a hámlasztás. : )

2015. júl. 12. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
jaa és az általad belinkelt fényvédő tök jó lenne, ha nem lenne benne alkohol. de mivel van, mindenképp kerüld, mert sajnos árt a bőrnek. : (
2015. júl. 12. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi h írtál :)

és igen igazad van mégsem jó a bőrömre mert piros foltos (inkább bubos) lettem tőle , szóval mindenképp kell vegyek valami normális fényvédőt. De olyanra gondoltam amit minden évszakban tudok használni (30ast) És nyáron nem leszek csupa "zsír" tőle, ami nem ragad.


Ha ajánlasz valamit szívesen utána olvasok. :)

2015. júl. 12. 13:52
 8/8 anonim ***** válasza:

a fenti blogban vannak a legjobb fényvédők felsorolva.

az innisfree-t én is próbáltam, és tényleg jó, csak sajnos illatos, ami kerülendő, de annyira nem para.

találtam ma egy ilyet:

[link]

ez is parfümös, meg nem olyan szépek az összetevpi, viszont olcsó és szerintem a dm-ben, rossmannban vagy valamelyik magyar webshopban is kapható. nem próbáltam, szóval véleményt nem tudok róla mondani, de egy próbát megérhet, ha elsősorban az ár számít.

2015. júl. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!